Prijateljska utakmica
Sarajevo ubjedljivo protiv mladog tima Cardiffa
13.07.2014. 14:00
Izvor: mojevijesti.ba
Nogometaši Sarajeva savladali su mladi (U-21) tim Cardiffa sa 4:1, u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu "Asim Ferhatović Hase".
Bila je to posljednja provjera za izabranike trenera Dženana Uščuplića uoči nastupa u Evropskoj ligi i meča s norveškim Haugesundom.
Domaći su došli u vodstvo u 31. minuti golom Bojana Puzigaće. Isti igrač je u 47. minuti pogodio iz jedanaesterca i povisio na 2:0, dok je u 60. minuti Samir Radovac postigao treći pogodak za Sarajevo. Šest minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Nemanja Bilbija.
Jedini pogodak za goste iz Velsa postigao je Johnson u 68. minuti i postavio konačan rezultat utakmice 4:1.
U ovoj utakmici zvanično se od dresa Sarajeva oprostio Muhamed Alaim, dugogodišnji golman sarajevskog premijerligaša.