Reprezentativac Švedske
Ibrahimović postizao golove u svim minutama
08.09.2014. 12:00
Izvor: mojevesti.ba
Fudbaler PSG-a i reprezentativac Švedske Zlatan Ibrahimović ušao je u historiju fudbala, pošto je tokom karijere postizao golove u svakom minutu utakmice.
On je u prijateljskoj utakmici protiv Estonije (2:0), na kojoj je postigao dva gola, bio strijelac u 24. minutu i tako kompletirao nevjerovatan statistički podatak.
Na tom meču je prestigao rekord Svena Ridela po broju golova za reprezentaciju Švedske, koji napadač PSŽ-a sada drži sa 50 pogodaka.
Pored Ibrahimovića, istu stvar je uradio samo još najbolji fudbaler današnjice i igrač madridskog Reala Cristiano Ronaldo, kada je u februaru postigao gol u 7. minutu protiv Atletik Bilbaa.
Ibrahimović je karijeru počeo u Malmeu, a igrao je još za Ajaks, Juventus, Inter, Barselonu i Milan.
Za reprezentaciju Švedske odigrao je 99 utakmica.