Kvalifikacije EL
Željezničar poražen od Standarda
07.08.2015. 12:00
Izvor: mojportal.ba
Sarajevski FK Željezničar porazom od belgijskog Standarda u revanš susretu 3. pretkola EUFA Evropske lige izgubio je mogućnost za plasman u play-off.
Susret je završen rezultatom 0:1, a jedini pogodak na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu postigao je kapiten belgijske ekipe Jelle Van Damme, javlja Anadolu Agency.
Prvi susret završen je rezultatom 2:1 u korist Standarda.
Prvo poluvrijeme večerašnjeg susreta obilježio je Željezničar konstantnim napadima i srčanom igrom cijele ekipe.
Međutim, igrači su nakon prvih 45 minuta u svačionice otišli bez ijednog postignutog gola.
U drugom poluvremenu, tj. u 68. minutu večerašnjeg uzvratnog susreta kapiten Standarda Jelle Van Damme je postigao pogodak za svoju ekipu.
Konačni rezultat nakon dva susreta 3. kola kvalifikacija EUFA lige je 1:3 u korist belgijskog Standarda, čime ova ekipa prolazi dalje u play-off Evropske lige.