Vijesti
Šetkić napravio iznenađenje u Italiji: Bh. teniser savladao Sonega
23.11.2016. 12:00
Izvor: 24sata.info
Aldin Šetkić, bosanskohercegovački teniser, savladao je favorizovanog Italijana Lorenza Sonega, 285. igrača svijeta, rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 7:5), te je tako osigurao plasman u osminu finala Challengera u italijanskoj Andriji.
Šetkić je u drugom gemu prvog seta iskoristio drugu brejk loptu i oduzeo servis Italijanu. U desetom gemu Sonego je imao šansu da se vrati, ali nije iskoristio brejk loptu i naš teniser je slavio sa 6:4.U drugom setu oba tenisera su držala servis sve do osmog gema. Tada je Šetkić poveo sa 15:0, ali italijanski teniser je bez problema dobio gem, što mu je bilo dovoljno da dobije i set sa 6:3.U trećem setu teniseri su držali servis do 12. gema. Vrijedi isaći da je u u devetom gemu, koji je trajao jako dugo, Šetkić je spasio dvije brejk lopte i dobio gem. Šetkić je u 12. gemu oduzeo servis Sonegu i dobio set sa 7:5, te meč sa 2:1.