Vijesti
Sport
Teletović i Nurkić postigli po četiri poena u uvjerljivim porazima Bucksa i Nuggetsa
13.12.2016. 12:00
Izvor: 24sata.info
Bh. košarkaši Mirza Teletović i Jusuf Nurkić su u sinoćnjim utakmicama NBA lige doživjeli poraze. Milwaukee Bucksi su izgubili od Toronto Raptorsa, dok su Denver Nuggetsi bili nemoćni protiv Dallas Mavericksa.
Bucksi su poraženi od Raptorsa s 22 poena razlike, bilo je 100:122. Ekipu Toronta je do pobjede predvodio Demar DeRozen s 30 poena, dok je 25 ubacio Terrence Ross. Trideset poena je za Buckse postigao Giannis Antetokounmpo, a tri manje je upisao Jabari Parker. Bh. košarkaš Mirza Teletović odigrao je 19 minuta za Buckse te je postigao četiri poena upisavši osam skokova i jednu asistenciju. Poraz od 20 poena razlike doživjeli su Nuggetsi koji su izgubili od Mavericksa rezultatom 112:92. Najefikasniji u redovima Dallasa bio je Wesley Matthews s 25 poena, dok je najbolji kod Nuggetsa bio Nikola Jokić sa 27 poena. Naš Jusuf Nurkić je na parketu proveo 18 minuta te je postigao četiri poena uz šest skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.