Vijesti
Džumhur nakon poraza: Kao da sam igrao protiv vanzemaljca
10.04.2017. 12:30
Izvor: Avaz.ba
Teniska Davis Cup reprezentacija BiH poražena je od Holandije u drigom kolu I grupe Euro/Afričke zone s 1:3. Odlučujući poen za "lale" u Areni Zenica izborio je Robin Hasse, koji je sa 3:2 nadigrao našeg Damira Džumhura u odličnom susretu s mnogo preokreta. Hasse je vodio sa 2:0 u setovima i imao 4:0 u trećem setu, ali je onda Džumhur nošen sjajnim navijačima uspio izjednačiti na 2:2 u setovima. U petom odlučujućem setu, koji bi Bosni i Hercegovini donio bod za 2:2 s kojim bi se u zadnjem meču Mirza bašić borio za pobjedu, Džumhur je dva puta pokleknuo. Prvi put na 1:1, a drugi na 3:3. Oba puta izgubio je svoj servis i vremena za povratak više nije bilo. - Do 5:5 sam igrao dobro u prvom setu. Hasse je igrao nevjerovatne stvari i činilo mi se da igram s nekim vanzemaljcem. Onda je i on pao, pokušao sam da se vratim, ali u trećem setu on je igrao bez greške. Moram da pohvalim publiku, koja je bila fenomenalna. Vratio sam se, došao sam do petog seta, Robin je u zadnjem setu imao više laganih poena, poena na servis i to je na kraju presudilo. Napravio je break na 3:3, imao je sreće, ali je na kraju ipak pobijedio zasluženo - kazao je Džumhur nakon poraza.