Sport
Nurkić odličan u novoj pobjedi Blazersa, Dončić postigao 23 poena Wizardsima
08.11.2018. 12:00
Izvor: klix.ba
Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Milwaukee Bucksa rezultatom 118:103.
Blazersi su tako potvrdili da je nedavni poraz od Lakersa bio samo izuzetak, dok su Bucksi nastavili igrati u ritmu toplo-hladno u posljednje vrijeme nakon dobrog početka sezone.
Nakon izjednačene prve četvrtine domaći su zaigrali znatno bolje i uoči posljednje dionice imali su prednost od 14 poena razlike. Tu prednost održavali su i do kraja meča pa pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.
Bh. košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić na parketu je proveo 24 minute i za to vrijeme imao sjajan učinak. Postigao je 12 poena, imao osam skokova i šest asistencija.
Ipak, najbolji u redovima pobjedničke ekipe bio je McCollum sa 40 poena, dok gostima nije pomoglo ni 45 kombinovanih poena Antetokounmpoa i Middletona.