Vijesti
Fenomenalni Jusuf Nurkić razbio Boston Celticse
12.11.2018. 12:00
Izvor: klix.ba
Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Boston Celticsa rezultatom 100:94, a bh. reprezentativac Jusuf Nurkić pružio je još jednu fantastičnu partiju.
Blazersi su novom pobjedom potvrdili vrlo dobru formu upisavši četvrti uzastopni trijumf na domaćem parketu, dok su Celticsi u očitoj krizi jer su u posljednje vrijeme savladali samo Sunse i to nakon produžetaka.
Celticsi su se dobro držali na otvaranju meča, ali od druge četvrtine su Blazersi dominirali. Uoči posljednje dionice imali su 13 poena razlike i tu su prednost znalački zadržali do kraja meča za novu pobjedu.
Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Lillard, koji je postigao 19 poena, imao 12 skokova i pet asistencija.
Međutim, fenomenalnu partiju pružio je naš Nurkić. Ostvario je double-double učinak s 18 poena i 17 skokova te dodao i tri asistencije za samo 27 minuta provedenih na parketu.
U poraženoj ekipi istakli su se Tatum i Irving koji su kombinovano postigli više od polovine koševa svoje ekipe, ali nisu imali podršku ostatka tima zbog čega su i doživjeli poraz.