Monfils razbio Džumhura i plasirao se u drugo kolo Australian Opena
14.01.2019. 12:00
Izvor: klix.ba
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (47. ATP) ispao je već u prvom kolu Australian Opena.
Od Džumhura je bolji bio Francuz Gael Monfils, inače 33. igrač na ATP listi te 30. nositelj na prvom Grand Slamu sezone. Monfils je slavio uvjerljivo rezultatom 3:0, po setovima 6:0, 6:4, 6:0.
Džumhur je odigrao očajno u prvom setu i nije bio blizu svojih ranijih igara. Napravio je duplo više neprisiljenih grešaka od protivnika pa nije uspio osvojiti nijedan gem u prvom setu.
Nakon razmijenjenih breakova na startu drugog seta činilo se da se Damir vraća u igru. Međutim, igralo se poen za poenom i u ključnom 10. gemu naš teniser gubi servis pa je Monfils došao na korak do pobjede. Francuz je u ovom setu popravio i servis te je imao četiri asa.
Slično kao u prvom setu, i u trećem je Damir odigrao katastrofalno. Ponovo je Monfils odlično servirao s velikim brojem asova za koje Damir jednostavno nije imao rješenja i poraz je bio neminovan.
Monfils će u drugom kolu Australian Opena igrati protiv boljeg iz meča između Britanca Camerona Norrieja i Amerikanca Taylora Harryja Fritza.