Đoković bolji i od Raonića
28.01.2015. 20:00
Izvor: Akter
Najbolji teniser sveta, Novak Đoković plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Autralije gde će se sastati sa Stenom Varvinkom
Đoković je danas u četvrtfinalu pobedio Kanađanina Miloša Raonića sa 3:0, po setovima 7:6, 6:4, 6:2.
Đoković će u polufinalu prvog gren slem turnira u sezoni igrati protiv Švajcarca Stena Vavrinke, koji je jutros savladao Japanca Keija Nišikorija.
Najbolji teniser sveta je u prvom setu imao nekoliko prilika da oduzme servis protivniku, ali se Raonić odbranio, tako da je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku.
Đoković je bio sigurniji u taj-brejku, iskoristio je treću set loptu i posle skoro sat igre poveo sa 1:0.
Kako je završio prvi, tako je počeo drugi set. Đoković je već u prvom gemu napravio brejk i tu prednost je lako sačuvao do kraja, ne dozvolivši Raoniću ni jednu priliku da se vrati u set.
Kako je meč odmicao, Đoković je igrao sve bolje, pa je u trećem setu dva puta oduzeo servis Raoniću, što mu je bilo dovoljno za trijumf i plasman u polufinale Australijan opena.
U drugom polufinalu sutra se sastaju Britanac Endi Marej i češki teniser Tomaš Berdih.