Partizan u finalu, častan oproštaj Metalca
09.06.2015. 20:00
Izvor: Mondo
U petak počinju borbe za titulu Zvezde i Partizana. Valjevci serijom od 13:0 između 35. i 39. minuta ugrozili trijumf crno-belih.
Košarkaši Partizana opravdali su ulogu favorita, eliminisavši Metalac u dve utakmice - 2:0. Sada će pokušati da odbrane titulu i postanu prvaci 14. put zaredom!
U finalu plej-ofa Superlige Srbije 12, 15, 18. i ako bude potrebno 21. i 24. juna, igraće Crvena zvezda Telekom - Partizan, kao i prethodnih godina. Dakle, ništa novo u domaćoj košarci.
Kao i Mega Leks protiv Zvezde, Metalac je u revanšu pružio snažan otpor i borio se do poslednjeg sekunda, ali nije uspeo da izbori "majstoricu".
Metalac - Partizan 69:73 (16:19, 16:15, 14:19, 23:20)!
Karakteristike utakmice u Valjevu bile su žestoka borba, ne naročit kvalitet košarke i u većem delu rezultatska neizvesnost. Učenici Vladimira Đokića šutirali su trojke 6/36 (crno-beli 7/22), generalno su bili lošiji u skoku, ali bolji u ofanzivnom (12:8) i uz to imali 10 izgubljenih lopti manje (6:16).
Partizan je tek krajem treće i početkom četvrte četvrtine stekao nešto opipljiviju prednost - 46:55, pošto je koji minut pre bilo 44:44.