Zlato za kajakašice Srbije
16.06.2015. 20:00
Izvor: RTS
Srpske kajakašice Milica Starović i Dalma Benedek-Ružičić osvojile su zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu. Starovićeva i Benedek-Ružičić su u finalu trke K2 na 500 metara trijumfovale u vremenu 1:49.904.
Ovo je prva zlatna medalja, a ukupno druga za Srbiju na Igrama u Baku. Prethodno je rvač Viktor Nemeš osvojio srebro u kategoriji do 75 kilograma.
Srebro je pripalo rumunskoj posadi Roksana Borha – Elena Meronijak (1:50.925), a bronza takmičarkama iz Mađarske Ani Karaš – Nineti Vad (1:51.174).
Od ostalih srpskih takmičara, Nikolina Moldovan je u finalu jednoseda na 500 metara zauzela sedmo mesto u vremenu 2:08.447, dok je četvorosed na 1.000 metara u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert, Dejan Terzić bio šesti (3:10.740).
Kasnije danas u finalnim trkama nastupiće Nikolina Moldovan (K1-200, K1-5000), sestre Moldovan (K2-200), Marko Dragosavljević (K1-200), Nebojša Grujić/Marko Novaković (K2-200) i Milenko Zorić (K1-5000).