Sport
NEVIĐEN GOL: Šampionke će zapamtiti Tijanu!
15.01.2016. 20:00
Izvor: Mondo
Reprezentativke Španije, prvakinje Starog kontinenta, demonstrirale silu u Kombank areni i savladale našu selekciju 21:6. Ipak, u poslednjem trenutku su zaćutale!
Četiri četvrtine vaterpolo lekcije i sjajan momenat na kraju utakmice!
Reprezentativke Španije, šampionke Evrope, rutinski su savladale i naš tim u Kombank areni, dopustivši Srpkinjama četiri gola u prvom poluvremenu, a samo dva u drugom.
Međutim, taj drugi pogodak naših igračica dugo će se pamtiti!
SRBIJA - ŠPANIJA 6:21 (0:6, 4:5, 1:4, 1:6)
Kada je bilo sve rešeno, Španjolke su htele da pokažu koliko im je stalo odlukom da poslednji šut Srpkinja, sa polovine terena, brane tri igračičice pred golom.
Nisu uspele!
Sjajna Tijana Jakovljević "opalila" je sa polovine bazena i bar na momenat zaustavila osmehe na klupi Španije.
Naše devojke još nisu u stanju da se bore sa najjačom selekcijom kontinenta, ali su pokazale da u njih zaista treba verovati i da ne uzmiču ni pred najjačim timom Evrope.
SRBIJA: Teodora Rudić 2, Jovana Milovanović 1, Jelena Vuković 2, Tijana Jakovljević 1.
ŠPANIJA: A. Espar 2, B. Ortiz 1, M. Ortiz 3, Pareha 1, K. Espar 2, Penja 2, Forka 3, Tarago 3, Garsija 4.
"Furija" je, očekivano, sačuvala maksimalni skor na ovom Evropskom prvenstvu, ali i prvi put u Kombank areni primila pet golova. Naš tim je doživeo drugi poraz, posle pobede od Hrvatica, i do kraja prve faze igraće još protiv Italije (nedelja, 15.45) i Francuske (utorak, 17.15).
Tabela posle tri odigrana kola izgleda ovako: Španija 3, Italija 3, Francuska 1-2, Nemačka 1-2, Srbija 1-2, Hrvatska 0-3. Plasman u drugu fazu izboriće četiri prvoplasirane ekipe.
I četvrtina
1' 0:1 Dragana Ivković skrivila je penal, a prvi gol na utakmici postigla je Dženifer Pareha.
2' 0:2 Prva odbrana Vladane Jovetić, ali nažalost i novi pogodak Španjolki. Lopezova je asistirala Ani Espar, za dupliranje vođstva šampionki Evrope.
4' 0:3 Igračica više za rivalke našeg tima i još jedan gol. Sad je gol postigla Klara Espar....
6' 0:4 Kontra Španjolki i još jedan pogodak. Roser Tarago se upisala u listu strelaca.
7' 0:5 Bez milosti su rivalke. Ponovo njihova kontra i ponovo gol. Ovog puta, mrežu je zatresla Matilde Ortiz.
7' 0:6 Ponovo kontra. Španija bez milosti. Evropski prvak demonstrira klasu. Maika Garsija sada je postigla gol.
II četvrtina
1' 0:7 Klara Espal pogađa još jednom. Gde su stale - prvakinje nastavljaju.
2' 0:8 Novi minut - novi gol. Džudit Forsa je pogodila.,
2' 1:8! EVO GA! JELENA VUKOVIĆ! Oduševljenje u Areni zbog sjajnog udarca sa distance!
3' 2:8! OPET JELENA! Bravo! Njen deseti gol na turniru, o prečku!
3' 2:9 Borila se Vladana, ali je lopta prešla gol-liniju. Ponovo je sedam razlike, golom Marije Pene.
4' 2:10 Sjajno plivaju Španjolke... Egzekucija Matilde Ortiz.
4' 3:10 Evo ga i gol sa igračem više! Teodora Rudić pogađa i vraća se u odbranu uz veliki osmeh. Bravo!
7' 3:11 Vlada sada nije mogla ništa da učini. Roser Tarago pogodila je, iako je naša golmanka dodirnula loptu.
7' 4:11 Jovana Milovanović! U ovoj četvrtini rezultat je 4:5!
- Poluvreme -
III četvrtina
4' 4:12 Najneefikasniji početak četvrtine danas. Prekinula ga je Beatriz Ortiz.
4' 4:13 Novi napad Španjolki - novi gol. Strelac je Matilde Ortiz.
5' 5:13 Bravo Teodora! Rudićeva je postigla prvi gol za naš tim u nastavku.
6' 5:14 Maisa Garsija postigla je još jedan gol za Španiju... Može li razlika biti jednocifrena do kraja?
7' 5:15 Ponovo Maika Garsija. Najveća prednost naših rivalki večeras.
IV četvrtina
1' 5:16 Ana Espar poveđava vođstvo Španjolki.
2' 5:17 Roser Tarago. Menja se postava naših protivnica, a njihovo vođstvo i dalje raste.
- Prva odbrana našeg novog golmana, Emilije Aleksandrović!
5' 5:18 Marija Pena pogađa još jednom. Može li naš tim do još jednog gola u drugom delu?
6' 5:19 Lobovana je Aleksandrovićeva, a Garsija je ubacila loptu u mrežu...
7' 5:20 Igrač više za Španjolke i još jedan gol - Džudit Forka.
8' 5:21 Žudit Forka postiže poslednji gol za Španiju...
8' 6:21 TIJANA JAKOVLJEVIĆ! SA POLA BAZENA, PORED TROJICE IGRAČICA NA LINIJI!