PREGAŽEN MZT Budućnost i dalje juri Partizan
08.03.2017. 20:05
Izvor: Blic
U utakmici pretposlednjeg, 25. kola ABA lige košarkaši Budućnosti razbili su MZT u Podgorici sa 92:61. Do sredine druge četvrtine vodila se prilično ravnopravna borba, ali su onda preciznim šutevima i neprobojnom odbranom domaći deklasirali rivala.
Treća četvrtina pokazala se kao presudna. Nestvarnih 34:16 u ovoj deonici omogućili su domaćinu da se razigra, a posle do kraja da uvećava prednost. Tada su sjajnom odbranom Podgoričani osujetili veliki broj pokušaja gostiju, a iz kontranapada poentirali su iz svih pozicija.
U MZT-u svetla tačka bio je Tejms sa 20 postignutih poena, Drenovac je dodao 13 i Lalić 10. U Budućnosti se samo Sead Šehović nije upisao u strelce, jer nije ni igrao, a bilo je čak šest igrača sa dvocifrenim učinkom. Prednjačio je Popović sa 17, a pratili su ga Savović (14), Rejnolds (13), Klasen (11), Ilić (10) i Vilijams (10)

Budućnost je ovim trijumfom, pred poslednje kolo prvenstva, ostala u trci za drugo i treće mesto, ali su joj za to neophodni pobeda nad Crvenom zvezdom u gostima, kao i da Partizan ili Cedevita izgube.