Švarcman zaustavio Tipsarevića na Ju Es Openu
31.08.2017. 20:00
Izvor: Beta
Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je rano jutros izgubio od Argentinca Dijega Švarcmana u tri seta - 2:6, 4:6, 5:7.
Meč Tipsarevića i Švarcmana, 67. i 33. tenisera sveta, trajao je dva sata i 21 minut.
Argentinac je lako dobio prvi set, vrlo brzo je poveo sa 3:0, a potom je u osmom gemu napravio drugi brejk i tako potvrdio osvajanje prvog seta.
Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Švarcman je uz jedan brejk poveo sa 3:0, Tipsarević je ovog puta uspeo da vrati brejk, ali je nakon toga ponovo izgubio poslednji gem na svoj servis.
Najveća borba vodila se u trećem setu. I Tipsarević i Švarcman su napravili po dva brejka, a kod rezultata 4:4 sprski teniser je propustio dve prilike da povede, da bi u 12. gemu Švarcman napravio novi brejk i tako stigao do pobede.
Argentinac će u narednom kolu igrati protiv Hrvata Marina Čilića.