BRAZIL U TRANSU Gremio prvak Južne Amerike, stotine hiljada ljudi na ulicama
30.11.2017. 20:00
Izvor: Blic
Fudbaleri brazilskog Gremija osvojili su Kopa Libertadores, južnoamerički pandan evropskoj Ligi šampiona, nakon što su i u drugom meču velikog finala savladali Lanus - posle 1:0 u Brazilu, bilo je 2:1 za Gremio u Argentini.
Stotine hiljada ljudi zašlo je na ulice Porto Alegrea, gde je ovaj klub i osnovan 1903. godine, kako bi proslavili treću titulu kontinentalnog šampionata. Nju su, posle 22 godine čekanja, doneli gol Fernandinja iz kontre u 28. i majstorija Luana u 45. minutu, dok je utešni pogodak za Lanus, u prvom učešću tog argeninskog kluba u finalu, postigao Hose Sand, iz jedanaesterca u 72. minutu. Brazilci su od 83. minuta igrali bez isključenog Ramira, ali to domaćin nije uspeo da iskoristi za preokret.Gremio je do titule vodio Renato Portalupi, šef stručnog štaba koji je postao prvi Brazilac koji je uspeo da Kopa Libertadores osvoji i kao trener i kao igrač.To mu je, u kopačkama, pošlo za rukom 1983., a te godine je i presudio u borbi za Interkontinentalni kup, jer je dao oba gola u pobedi od 2:1 nad nemačkim HSV-om.