Vijesti
Bh. juniori poraženi od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa, slijedi borba za plasman na SP
21.12.2016. 12:00
Izvor: 24sata.info
Bh. košaraška juniorska reprezentacija nije uspjela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u turskom Samsunu. Naš tim poražen je u četvrtfinalu od Francuske rezultatom 75:61.
Našem timu nakon ovog poraza slijedi razigravanje od petog do osmog mjesta gdje nas čeka Finska, a razigravanje je jako važno jer petoplasirani tim ovog prvenstva putuje na Svjetsko prvenstvo naredne godine.Francuzi su ovaj meč otvorili serijom 7:0 čime su preuzeli kontrolu nad prvom četvrtinom tokom koje je najveća razlika iznosila u sedmoj minuti kada je bilo 17:7 za našeg protivnika. Do kraja četvrtine tim Josipa Pandže uspio je smanjiti razliku na pet poena pauzu se otišlo uz rezultat 19:14.Francuzi su i u drugoj četvrtini držali sigurno vodstvo, mada smo u završnici poluvremena uspjeli da se u potpunosti vratimo i čak smo imali napad za vodstvo nakon što je Antunović pogodio trojku. Na poluvrijeme su Francuzi otišli s vodstvom od četiri razlike, 33:29. Istina je da su izgledali puno bolje u prvom dijelu od nas, ali smo i pored svega bili u rezultatskom priključku nakon 20 minuta igre.U trećoj četvrtini Francuzi ponovo vode glavnu riječ u rezultatskom smislu, no ne dozvoljavamo im da se odmaknu na neku nedostižnu razliku. Držali smo se u egalu, a Fracuska je u zadnji period igre ušla sa pet poena prednosti (50:45).Francuzi bolje otvaraju posljednju četvrtinu i dolaze do plus osam (55:47), a ubrzo, nakon tehničke, stižu do 11 poena prednosti i tu je već bilo teško da se vratimo.Najbolji strijelac našeg tima bio je Džanan Musa sa 19 poena i sedam skokova, a pratio ga je Emir Čerkezović koji je skupio 16 poena i sedam skokova.Francuze su predvodili Doumbouya sa 19 poena, Mokoka sa 13 poena i 11 skokova te Ntilikina sa 15 ubačenih poena.BiH: Nikola Marić 8, Darko Talić 3, Boško Bojović, Nemanja Nikolić, Amar Gegić 5, Emir Čerkezović 16, Sani Čampara 3, Džanan Musa 19, Sandro Antunović 3, Mateo Zovko 1, Dino Kobić.