Vijesti
Dario Drežnjak vodio Široki Brijeg do sigurne pobjede protiv MTZ-a
06.02.2020. 20:00
Izvor: Vijesti.ba
Široki je večeras u utakmici 19. kola ABA 2 lige ostvario sigurnu pobjedu protiv MTZ-a iz Skoplja rezultatom 89:77, a bosanskohercegovačkog predstavnika do pobjede vodio je Dario Drežnjak.
Nakon prve četvrtine Široki Brijeg je imao dva poena prednosti, da bi u drugom periodu do odmora uspio istu povisiti na osam poena (47:39).
MTZ je prošao na tri poena zaostatka sredinom treće dionice, ali Široki je ubrzo opet došao do značajnije prednosti i sa osam poena je ušao u posljednjih deset minuta, gdje je došao i do ubjedljivije pobjede rezultatom 89:77.
Dario Drežnjak vodio je Široki do pobjede sa 20 poena i tri skoka, dok ga je pratio Filipović sa 17 poena. Po 12 su dodali Mateo Drežnjak, Karačić i Čolak. U poraženom timu najraspoloženiji bio je Hinds sa 18 poena, a 15 je dodao Krstevski.