Sport
Crvena zvezda u gostima pobedila Radnički 1923
08.10.2023. 20:00
Izvor: Politika
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Radnički 1923 sa 4:3, u meču 11. kola Superlige Srbije. Strelci za Zvezdu bili su Peter Olajnika u 29. i 33. i Mirko Ivanić u 44. i 67. minutu.
Golove za Radnički 1923 postigli su Matija Gluščević u 21, Žofri Činedau u 38. i Luka Zorić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.Zvezda je na drugom mestu sa 21 bodom, četiri manje od prvoplasiranog Partizana. Radnički 1923 je na 15. poziciji sa šest poena.
Radnički je poveo u 21. minutu golom Matije Gluščevića. On je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio suprotni ugao gola Zvezde.
Zvezda je za samo četiri minuta uspela da preokrene rezultat golovima Petera Olajinka u 29. i 33. minutu, prenosi Beta.Radnički 1923 je stigao do izjednačenja golom Žofrija Činedua u 38. minutu. Posle šuta Vidžija lopta se odbila do Činedua, koji je sa pet metara zatresao mrežu.
Zvezda je na odmor ipak otišla sa prednošću pogotkom Mirka Ivanića u 44. minutu, koji je posle solo prodora rutinski zatresao mrežu.
Dva gola prednosti Zvezdi je svojim drugim golom na meču doneo je Mirko Ivanić u 67. minutu, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.
Konačan rezultat postavio je Luka Zorić golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.
U narednom kolu, Zvezda će dočekati Javor, dok će Ranički 1923 gostovati Napretku.