Vesti
Sport
Znao sam da ću pogoditi penal!18.05.2007. 12:00
Izvor: Blic

Ivica Dragutinović osvojio Kup UEFA i najavio nove uspehe Sevilje
Presrećan sam što mi se ostvarila želja da ponovo zaigram u finalu Kupa UEFA, jer sam prošlogodišnje propustio zbog povrede, i da podignem trofej u sportskoj opremi, a ne u odelu - bila je prva reakcija Ivice Dragutinovića posle drugog uzastopnog trijumfa Sevilje u Kupu UEFA. Ekipa iz Andaluzije je protiv Espanjola tek posle izvođenja jedanaesteraca (3:1 p.p - 2:2, 1:1) stigla do prvog pehara u ovoj sezoni, a Dragutinović je imao velikih zasluga za uspeh jer je sigurno odigrao svih 120 minuta, a zatim precizno izveo drugi penal u seriji. Srpskog reprezentativca juče smo dobili u trenutku kada je ekipa Sevilje bila na putu ka glazgovskom aerodromu.
- Kada smo dolazili u Škotsku na finale morali smo da sletimo u Ren jer nam je avion bio pretežak. Ne znam kako ćemo sada da se vratimo kada u njega treba da unesemo i pehar. Mislim da čekamo da nam dovezu veću letelicu - bio je dobro raspoložen Dragutinović pre poletanja za Sevilju.
Kako ste proslavili odbranu trofeja u Kupu UEFA?
- Slavili smo prvo u svlačionici, prolivao se šampanjac, a potom smo imali večeru u hotelu, jer smo prenoćili u Glazgovu. Trener je tada spustio loptu na zemlju, nismo previše lumpovali, jer smo mislili na sledeću utakmicu u španskom šampionatu.
Da li je moguće da ste u trenutku najvećeg slavlja mislili na Deportivo?
- Pa eto, moguće je. Sada smo postali još ambiciozniji i ne želimo da se opuštamo. Ukoliko pobedimo tim iz La Korunje imamo velike šanse da osvojimo i titulu u Španiji. Nadam se da ćemo mi, kao i Štutgart u Nemačkoj, iz drugog plana stići do novog trofeja. Igraćemo i u u finalu Kupa kralja 23. juna, ali ja bih sve pehare menjao za naslov prvaka Španije.
Da se vratimo na Kup UEFA. Kako je doneta odluka da vi i vaš cimer Kanute izvedete prva dva jedanaesterca u finalu?
- Kanute uvek prvi šutira, a zatim Luis Fabijano, koji je ranije izašao iz igre, dok ja obično šutiram četvrti. Međutim, posle našeg prvog gola prišao mi je trener Ramos i pitao me da li sam spreman da odmah preuzmem odgovornost. Imao je poverenje, računao je na moje iskustvo, a ja sam osećao da sam fizički i psihički spreman da izvedem udarac, mada u takvoj situaciji igrač nikad ne može da bude 100 odsto siguran da će i pogoditi.
Golman Palop, koji je zaustavio tri udarca igračima Espanjola u penal seriji, sigurno je postao heroj Sevilje?
- Te odbrane su samo jagode na vrhu torte. Bio je sjajan u finalu, ali da nije bilo njega ne bismo ni stigli do završnice. Sećate se da je upravo on u revanš meču osmine finala protiv Šahtjora u Donjecku postigao gol posle kornera u četvrtom minutu nadoknade izgubljenog vremena i odveo nas u produžetke. Tek u 105. minutu pogotkom Ševantona eliminisali smo Ukrajince.
Navijačka euforija u Sevilji dostigla je vrhunac kada ste se sa peharom vratili u Andaluziju?
- Bilo je sjajno, ljudi u ovom gradu zaista žive za fudbal. Ne znam šta bi se dogodilo tek kada bismo postali prvaci Španije. Pošto smo prošle godine prošli dabl-dekerom kroz grad, sada je odlučeno da doček bude originalniji, pa smo pehar do centra grada dovezli brodom.
Ostale vestiArhiva
- 06/07 Sada je na koti 100: Koliko pobeda treba…
- 04/07 Džonatan Dejvid je stigao u Juventus, da…
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja