Vesti
Svet
Bomba u ruskom vozu, 60 povredjenih14.08.2007. 12:00
Izvor: Mondo

"Železnička nesreća izazvana je eksplozivnom napravom kućne izrade", rekao je glavni tužilac ruskog Severozapadnog okruga Sergej Bedničenko za TV Kanal jedan.
Za sada nije poznato ko je podmetnuo bombu. Grupe povezane sa čečenskim separatistima organizovale su ranije napade, ali u proteklih godinu dana nisu organizovale nijedan veći napad van juga Rusije.
Istragu o napadu preuzeo je pod ličnu kontrolu predsednik Rusije Vladimir Putin, saopštio je njegov potparol Aleksej Gromov.
Putina, koji se nalazi u poseti republici Tuva, telefonom je o rezultatima istrage izvestio šef ruske Federalne službe bezbednosti Nikolaj Patrušev. Putin je zatražio od Patruševa da ga permanentno izveštava o toku istrage.
Pri izletanju voza povredjeno je najmanje 60 ljudi. Putnički voz je išao iz Moskve ka Sankt Peterburgu.
Nesreća se dogodila oko 500 kilometara severno od Moskve, u blizini sela Malaja Višera, u ponedeljak, 13. avgusta, oko 22 časa po lokalnom vremenu. Ruski zvaničnici saopštili su da je u eksploziji oštećeno 12 vagona.
Portparol ruskog ministarstva za hitne slučajeve Viktor Beltsov izjavio je da je 27 ljudi primljeno u bolnicu sa različitim povredama, medju kojima ima i teže povredjenih.
Ruska železnica saopštila je da je uzrok eksplozije "akcija izvedena spolja", ukazujući da nije reč o tehničkim problemima, ali nisu navedeni detalji.
Agencija Interfaks prenela je da je ispod jednog od vagona uočen krater širine jedan i po metar.
"Vozač voza rekao je da je čuo jaku eksploziju", izjavio je za ruski televizijski kanal "Vesti-24" savetnik direktora Ruske železnice Aleksandar Pirkov.
Snimatelj televizije Rojters javio je da su mesto nesreće izolovale ruske bezbednosne snage i da je video nekoliko kola hitne pomoći, a da su najmanje tri vagona oštećena.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Tramp: Ukrajina treba odmah da prihvati predlog…
- 09/05 Šta se krije iza prvog obraćanja pape Lava…
- 07/05 Crni dim iz dimnjaka Sikstinske kapele, konklava…
- 05/05 Tramp je upravo izdao naređenje zbog kojeg…
- 02/05 Najduža konklava za izbor pape trajala je…
- 30/04 Kijev se nada potpisivanju sporazuma o mineralima…
- 29/04 Rusija se sprema da rasporedi desetine hiljada…
- 28/04 Evo kada počinje izbor novog Pape - Doneta…
- 25/04 Kličko: Ukrajina će možda morati da se odrekne…
- 24/04 Tramp smatra da će ga Putin saslušati; Zelenski:…
- 23/04 Kovčeg sa telom pape Franje izložen u Bazilici…
- 22/04 Petodnevna žalost u Italiji nakon smrti pape
- 31/03 Tramp ljut na Putina, preti i sankcijama,…
- 26/03 Makron smatra da je previše rano govoriti…
- 20/03 "Gazdu su videli kako uzima kesu sa parama…
- 17/03 Srce puca od tuge! Priprema se kolektivna…
- 14/03 Ustavni sud Rumunije: Zbog nepoštovanja zakonskih…
- 13/03 Tramp: Putinova izjava o prekidu vatre veoma…
- 12/03 Tramp: SAD će odgovoriti na uzvratne carine…
- 11/03 Stigla prva reakcija Moskve: Evo šta kažu…
- 10/03 "Ukrajina možda neće preživeti rat..." Tramp…
- 09/03 Pucnjava kod Bele kuće! Agenti Tajne službe…
- 07/03 Makron: Putin uznemiren, razotkrivamo njegovu…
- 09/01 Delovi Los Anđelesa spaljeni "Uplašeni smo,…