Vesti
Sport
„Orlovi” se ne plaše Portugala11.09.2007. 12:00
Izvor: 24 sata

Fudbaleri Srbije juče su nešto pre 13 sati otputovali za Lisabon, gde ih u sredu (22, TV Pink) očekuje domaćin Portugal u „biti ili ne biti” meču A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine. Izrazi na licima naših igrača jasno su otkrivali da derbi s Portugalcima stiže u najgorem mogućem trenutku, posle poraza od Belgije (2:3) i remija s Finskom (0:0).
Računica je jasna - s tri boda iz Lisabona sigurno putujemo u Austriju i Švajcarsku. Znam da je to mnogo lakše reći nego učiniti na terenu, ali istina je da nemamo previše izbora. Sami smo sebi zakomplikovali život i došlo je vreme da se „čupamo" protiv polufinalista Mondijala u Nemačkoj. Čuda su moguća i samo je potrebno da verujemo u kvalitet koji imamo - rekao je Zdravko Kuzmanović, strelac oba gola za Srbiju u Briselu.S portugalsim fudbalom odlično je upoznat i golman Sportinga Vladimir Stojković, koji će biti domaćin na stadionu „Žoze Alvelade".
- Dobri su, nema šta, ali nisu nepobedivi. Poljaci su igrali hrabro i malo je nedostajalo da pobede u Lisabonu. Možda je to pravi recept kako bi trebalo da igramo. Slična atmosfera je bila i pred prvi meč na „Marakani", kada su svi bili uvereni da gubimo od Portugalaca. Međutim, odigrali smo 1:1 i bili smo bliži pobedi. Kristijano Ronaldo, Deko, Gomeš i ostali izabranici selektora Skolarija znaju da igraju fudbal. Poštujemo ih, ali se ne plašimo - dodao je Vladimir Stojković.
Ljubinko Drulović, bivši fudbaler Porta i Benfike, izjavio je za portugalske medije da je nemoguće prognozirati pobednika.
- Obe reprezentacije se nalaze u nezavidnoj situaciji, jer ne kontrolišu situaciju u grupi. Portugalci su u šoku posle 2:2 s Poljskom, ali i dalje smatram da je domaćin blagi favorit. Ipak, ne bih se kladio da će sigurno da pobede Srbiju - poručio je Drulović.
„Orlovi" će danas u 22 održati jedini trening na stadionu „Žoze Alvelade".
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…
- 25/04 Borac bolji od Cibone – pobeda na "oproštaju"…
- 24/04 Đoković dobio protivnika u drugom kolu mastersa…
- 23/04 Eksplozija, pa uspavanka u Humskoj, Partizan…
- 22/04 Zadar deklasirao "fenjeraša"
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…
- 07/03 "Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao…