Vesti
Sport
Kosanović pred Vojvodinu: Dosta gluposti!22.09.2007. 13:30
Izvor: Mondo

"Prebacujemo se sa evropskog na domaći kolosek. Više ne smemo da gubimo bodove, nemamo prava na gluposti, bez obzira na to što je Vojvodina ozbiljan tim", rekao je Kosanović po povratku iz Poljske, gde su crveno-beli pobedom nad Groclinom (1:0) rešili najveći deo posla u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Kupa UEFA.
Novi šef struke Novosadjana Ivica Brzić rekao je da ne bi imao ništa protiv da Kosanović u nedelju napusti Marakanu pre završetka utakmice, kao što je to proletos uradio Dušan Bajević u pobedi Vojvodine od 3:0.
"Ivica i ja smo veliki prijatelji i on to nije rekao jer stvarno želi da odem, već zato što mnogo želi pobedu. Ali kad smo već tu, bilo je u prošlosti još zanimljivih primera. Recimo, kada je Ljupko Petrović bio trener Vojvodine, izgubio je na Marakani, čini mi se, rezultatom 5:0. Posle toga se nije ni vratio sa ekipom u Novi Sad", ne da se Kosanović.
Trener aktuelnog šampiona zadovoljan je učinjenim u Poljskoj, jer protivnik uopšte nije toliko slab i naivan, kakvim su ga mnogi predstavljali. Kosanović podseća da su na stadionu Diskobolija ne tako davno pali Herta i Mančester Siti.
"Mi, kao narod, smatramo da smo najbolji, najlepši i najpametniji. Sve i svakoga potcenjujemo. Za Rendžers se pričalo da je nikakva ekipa, a oni su lako pobedili Štutgart, šampiona Nemačke. Neću od Groclina da pravim naučnike, ali činjenica je da traju i da ponavljaju dobre rezultate".
Kosanović smatra da Zvezda svakako može da igra još mnogo bolje.
"Trenutno smo daleko od onoga što mislim da ovaj tim može da bude. Prvo poluvreme moralo je da bude znatno bolje. U nastavku je počelo da se dogadja ono čemu težimo, konačno smo počeli da koristimo bokove kako treba. Groclin je imao šanse, proistekle iz naših grešaka i nastojanja da damo drugi gol. Ali to je normalno, Zvezda nikada neće igrati defanzivno dok sam ja njen trener", završio je Milorad Kosanović.
Utakmica Crvena zvezda - Vojvodina počinje u 19 časova.
Ostale vestiArhiva
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…
- 25/04 Borac bolji od Cibone – pobeda na "oproštaju"…
- 24/04 Đoković dobio protivnika u drugom kolu mastersa…
- 23/04 Eksplozija, pa uspavanka u Humskoj, Partizan…
- 22/04 Zadar deklasirao "fenjeraša"
- 31/03 Bolton šokirao Zvezdu
- 26/03 Denver se oglasio zbog Jokića i saopštio…
- 20/03 Vaskrsenje Rokasa Gidraitisa: „Borili smo…
- 18/03 ATP odgovorio na tužbu „Đokovićevog udruženja“:…
- 17/03 Partizan poražen u Dubaiju: Crno-beli izgubili…
- 14/03 Obradović: Nemam zamerke, boli zbog načina…
- 13/03 Sferopulos nezadovoljan zbog priča o fajnal-foru…
- 12/03 Blagojević: ''Pomogao nam je gol''
- 11/03 Miloš Veljković poslao prvu poruku navijačima…
- 10/03 Nikitović: "Protiv Partizana nerealno tražiti…
- 09/03 Đoković: Stvari su definitivno drugačije…
- 07/03 "Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao…