Vesti
Sport
Skupština FSS: Nije sve tako crno...19.12.2007. 12:00
Izvor: Mondo

U uvodnom govoru, predsednik FSS Zvezdan Terzić rekao je da je tužan, ali ne i razočaran što se A tim nije plasirao na Evropsko prvenstvo naredne godine, ali je isto tako optimista, jer je mlada reprezentacija i igrači koji su prekomandovani u seniorski sastav pokazali da Srbija ima i sadašnjost i budućnost.
Takodje, rekao je i da su u prethodne tri godine, otkako je na čelu FSS, učinjeni krupni koraci u iskorenjivanju neregularnosti u srpskom fudbalu, pre svega nameštanja rezultata. "Poštena igra na našim stadionima pobedila je neregularnost! Definitivno smo spustili zavesu na vreme lažiranih predstava u pozorišnoj atmosferi. Publika se vraća i to je činjenica", rekao je Terzić.
Ipak, u Kristalnoj dvorani hotela "Hajat" nisu svi mislili isto. Predsednik Indjije Goran Ješić izneo je stvari koje svi ljubitelji fudbala u Srbiji vide."Regularnost je reč koji ne sme da se upotrebljava u srpskom fudbalu danas. Od najnižih liga do Meridijan Superlige imamo problema sa regularnošću. Klubovi i dalje igraju po sistemu '3 za 3', što je javna tajna u Srbiji. O tome treba otvoreno da razgovaramo, a ne da zabijamo glave u pesak", rekao je Ješić.
"Kako možemo da pričamo o nekim normalnim uslovima, kad je gotovo ceo Upravni odbor jednog kluba u pritvoru, a policija ispituje poslovanje još dva-tri kluba?", upitao je Ješić.
On je posebno ukazao na neregularne uslove u kojima se igraju utakmice, pre svega očajne, pa i katastrofalne terene u celoj Srbiji. "Nemamo nijedan normalan stadion u ovoj zemlji. Zvezda i Partizan jedva ispunjavaju evropske standarde i jedva se i na njihovim stadionima igraju utakmice. Izvan Beograda se ne dešava ništa i normalno je da publika ne dolazi kad se sve dešava u Beogradu", rekao je predsednik vojvodjanske opštine.
Ješić je dodao da podržava sadašnje rukovodstvo FSS, ali i da ono mora odlučnije da se bori sa problemima i da traži veću pomoć od države u svakom smislu. "Srpsko društvo je bolesno, a srpski fudbal je još bolesniji", rekao je Ješić.
Njemu je najpre replicirao Zvezdan Terzić rekavši da niko nije zabijao glave u pesak i da se ne može reći da i dalje postoje neregularni uslovi i nameštanja rezultata u Meridijan i Prvoj ligi "Telekom Srbija".
"U poslednje dve godine MSL i Prva liga su jedna od najregularnijih takmičenja u Evropi. Mnogo je bilo napisa u medijima o neegularnostima i zato je ova Skupština pravo mesto da izadje onaj ko ima dokaze da kaže da je neko nameštao. Ne želim friziranu, već otvorenu Skupštinu. Ko ima dokaze neka izadje i otvoreno kaže i mi ćemo rigorozno kazniti sve koji su u tome učestvovali", poručio je Terzić.
Na njegov poziv , medutim, niko nije reagovao.
Predsednik FK Partizan Tomislav Karadžić takodje je rekao da "ne zna da je makar jedna utakmica u MSL ove jeseni bila nameštena".
"Neka mi neko kaže da je bilo ko došao u Partizan i iz vanfudbalskih motiva popio kafu u našem klubu. Ja tvrdim da nije. Mislim da je tako i u ostalim klubovima. Ne kažem da nameštanja u nižim ligama nema, toga ima u svim zemljama u svetu, ali u MSL ih nije bilo", rekao je Karadžić.
Ostale vestiArhiva
- 04/07 Džonatan Dejvid je stigao u Juventus, da…
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…