Vesti
Sport
Kolašinac samo do 33. mesta15.08.2008. 12:00
Izvor: B92

Srpski reprezentativac u bacanju kugle Asmir Kolašinac nije uspeo da se plasira u finale Olimipijskih igara.
Kolašinac je u kvalifikacijama potpuno podbacio, bacivši kuglu samo 19,01 metar. Na taj način on je uspeo da izbori tek 33. mesto od 40 takmičara koji su zabeležili rezultate, i osvojio 16. poziciju u svojoj grupi. Za plasman među prvih 12, što bi bilo dovoljno za finale, bilo je potrebno baciti kuglu najmanje 20,12 metara.Do finala nisu stigli ni predstavnici ostalih država bivše Jugoslavije. Hamza Alić (BiH) je sa 19,87 bio sedamnaesti, Miran Vodovnik je bacio 19,81 i bio dvadeseti, dok je Hrvatu Nedžadu Mulabegoviću 19,35 bilo dovoljno samo za 29. mesto.
Najbolji u kvalifikacijama bio je Poljak Tomaš Majevski, šampion Univerzijade 2005. On je sa 21,04 postavio lični rekord i za punih 48 centimetara iza sebe ostavio drugoplasiranog Adama Nelsona.
Kolašinac, koji je rođen pre 24 godine u Skoplju, najavljivao je uoči početka takmičenja da će pokušati da nadmaši lični rekord od 19.99, ali je izuzetno loše otvorio takmičenje. U prvoj seriji kuglu je izbacio na daljinu od 18.32, što je bio najslabiji ispravan domet u prvoj seriji. U sledećem bacanju Kolašinac je prestupio, pa je najbolji hitac postigao tek u poslednjoj kvalifikacionoj seriji.
Normu za plasman u finale od 20.40 metara prebacila su samo šestorica takmičara, dok su se ostali plasirali na osnovu rezultata.
Kvalifikacije u bacanju kugle održane su na samom početku atletskih takmičenja, koje će obeležiti poslednjih deset dana.Olimpijskih igara u Pekingu.
Ostale vestiArhiva
- 04/07 Džonatan Dejvid je stigao u Juventus, da…
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…