Vesti
Sport
Svetska liga za odbojkaše
Dueli sa Poljskom prekretnica19.07.2006. 09:00
Izvor: Politika

„Plavi” posle jednog poraza i pobede protiv Japana u petak u Vršcu i u subotu u Beogradu sačekuju neugodne Poljake. – Miljković u timu
Odbojkašima Srbije i Crne Gore predstoji drugi vikend u Svetskoj ligi u kojem će mnoge dileme biti razrešene. Minulog vikenda su protiv Japanaca jednom izgubili i jednom pobedili, a u petak u Vršcu i u subotu u Beogradu (oba puta u 20 časova) predstoje dueli sa Poljacima. Ukoliko bi „plavi” izgubili oba meča, bili bi znatno dalje od finalnog turnira u Moskvi. Dve pobede bi im, naprotiv, odškrinule vrata i povećale šanse da se nađu među šest najboljih timova u tom komercijalnom takmičenju Svetske odbojkaške federacije (FIVB). Za razliku od utakmica u Japanu, najbolji igrač reprezentacije Ivan Miljković će biti u timu. O duelima sa Poljskom Miljković je dao sledeći komentar:
– Uvek smo imali problema sa njima. Oni su prvog vikenda ostvarili dve pobede u SAD tako da im je otvoren put ka finalnom turniru u Moskvi. Sa iskusnim selektorom Lozanom imaju još veće samopouzdanje i još više ciljeve. Ako u našim dvoranama bude pozitivnog navijanja i ako ponovimo igru kao u drugom meču protiv Japana, biće neizvesno i uzbudljivo pa neka pobedi bolji.
Prošle godine „plavi” su sa Poljacima odigrali nekoliko mečeva. Vrhunac je bio u polufinalu Svetske lige na finalnom turniru koji je organizovao naš Odbojkaški savez gde je SCG posle vođstva Poljaka od 2:0 u setovima preokrenula rezultat i plasirala se u finale. „Plavi” su potom u meču za „zlato” izgubili od Brazila.
U duelima sa Poljskom naša reprezentacija ima pozitivan skor – sedam pobeda, četiri poraza, set količnik 27:19.
Srbija i Crna Gora je na tabeli posle prvog dvokola druga iza Poljske, a ispred Japana i SAD. Na finalnom turniru u Moskvi učestovaće pobednici iz četiri grupe, domaćin Rusija i jedna reprezentacija koju FIVB pozove.
--------------------------------------------------------------------------
Karte u prodaji
Od danas će biti puštene u prodaju karte za meč SCG – Poljska (subota, „Pionir”). Na biletarnici „Pionira” ulaznice će moći da se nabave po ceni od 150 dinara za tribine i 300 za parter. Karte za prvi meč u Vršcu u petak su već u prodaji. Za oba duela sa Srbijom i Crnom Gorom Odbojkaški savez Poljske je naručio stotinak karata za svoje navijače.
Ostale vestiArhiva
- 22/08 Đoković četvrti nosilac na Ju-Es openu, meč…
- 21/08 Bamba Dijeng pojačao Zvezdu
- 18/08 Nikola Kalinić: „Izdajnik“ i heroj u penziji
- 17/08 Nikola Kalinić završio igračku karijeru,…
- 12/08 Terzić: Stanković podneo ostavku, razumem…
- 08/08 "Orlići" nadoknadili minus 12 pa uz zvuk…
- 07/08 Partizan u problemu: UEFA pravilo pravi gužvu!
- 27/07 Dušan Tadić ima novi klub: Bivši kapiten…
- 23/07 Knežević upozorio "grobare": "Moramo da vodimo…
- 22/07 Gotovo? Mesi se povlači!?
- 15/07 "Kako je Španija izbacila Francusku? Objasniću…
- 12/07 Norveška kompanija mora da promeni logo:…
- 10/07 Đoković posle Vimbldona
- 09/07 "Dajte otkaz Ančelotiju, pa neka ide na sud!"…
- 08/07 Zašto je navijanje dobro za zdravlje: 7 neočekivanih…
- 05/07 Francuzi posle pobede
- 28/06 Kanada i Južna Afrika se bore za osminu finala…
- 27/06 Bijelsa na konferenciji: "Odgovoran sam za…
- 26/06 Poketino: "Niko nam nije čestitao – kao da…
- 13/09 Košarkaši Partizana poraženi od Makabija…
- 11/08 Zvezda rasprodala "Marakanu" – obavezan "dres…
- 03/08 Na stadion Partizana stiže "Kupus brigada":…
- 15/07 Orlići imaju novog selektora: Zoran Bata…
- 12/07 Dan posle - Đoković poslao poruku Sineru

