Vesti
Sport
Zvezda želi "prolaz" već večeras26.07.2006. 09:00
Izvor: B92

Nova evropska epizoda počela je praktično u Beogradu u 15 sati a posle 3 sata i 30 minuta zaista spektakularnog leta ka Irskoj , crveno-beli su stigli u Kork i odmah otišli na lagani ( i jedini) trening pred utakmicu.
Stadion „Tarner Kros“ je smešten je u Južnom delu Korka. Izgleda zaista neobično, ima samo tri tribine i sve primaju nešto manje od 10 hiljada gledalaca. Stotinak navijača domaćeg tima došlo je da vidi fudbalere Crvene zvezde na treningu, a sve ulaznice za meč odavno su rasprodate. Vreme u Irskoj je savršeno za fudbalere, 20 stepeni u Irskoj izgleda idilično prema žegama koje vladaju u Srbiji. Dan traje jako dugo, sunce je čak i u 9 uveče.
Raspoloženje medju fudbalerima i rukovodstvom kluba je odlično, a medju novinarima koji su krenuli u Irsku sa ekspedicijom crveno-belih više se pričalo o mogućim protivnicima u trećoj rundi kvalifikacija.
Grupa lokalnih navijača Crvene zvezde je već stigla u Kork, a uz pojačanje iz Engleske, treba očekivati oko 200 pristalica crveno-belih na „Tarner Krosu“.
Prema onome što je vidjeno prethodnih dana, pa i na treningu očekuje se da će za Crvenu zvezdu u sredu igrati: Randjelović, Pantić,Perović, Biševac ,Joksimović,Kovačević,Basta,Kovačević i Georgijev u veznom redu, Janković nešto isturenije, dok će usamljen u napadu biti Nikola Žigić.
Fudbaleri će slobodno vreme do utakmice „potrošiti“ u šetnjama i laganom razgibavanju u krugu hotela „Ročester“ koji se nalazi nekoliko kilometara od centra grada.
Grad Kork se nalazi na reci LI, a centar grada u kome se odvija sav život je na ostrvu! Pravi britanski grad i drugi po veličini u Irskoj sa 120 hiljada stanovnika ima popularne cene piva od 4 evra, što su mnogi naši novinari propratili sa odobravanjem, posebno jer je u sećanju ostao daleki Tromso sa „popularnim“ cenama...
Mnogima će dolazak u Kork poslužiti i kao pokušaj da pronadju Roja Kina, legendu svetskog fudbala koji je rodjen u severoistočnom delu grada.
Kapiten Mančestera i Seltika se trenutno odmara ovde, da li ćemo uspeti da ga pronadjemo, videćemo...
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Zvezda rasprodala "Marakanu" – obavezan "dres…
- 03/08 Na stadion Partizana stiže "Kupus brigada":…
- 15/07 Orlići imaju novog selektora: Zoran Bata…
- 12/07 Dan posle - Đoković poslao poruku Sineru
- 10/07 Srđan Blagojević posle duela na Kipru: Nijedan…
- 08/07 Poraz Lalatovića u prvom kolu kvalifikacija…
- 06/07 Sada je na koti 100: Koliko pobeda treba…
- 04/07 Džonatan Dejvid je stigao u Juventus, da…
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…