Vesti
Sport
Karadžić u četvrtak raskida ugovor sa Antićem08.08.2010. 14:00
Izvor: blic

U Fudbalskom savezu Srbije spremno je dočekana odluka Apelacione komisije FIFA o odbijanju žalbe na kaznu selektoru Radomiru Antiću od četiri meča suspenzije izrečenu zbog vređanja sudije Horhea Larionde posle utakmice s Australijom na Svetskom šampionatu u Južnoj Africi. Čelnici FSS povući će redosled poteza koji je ranije utvrđen a čija je suština da „orlovi“ moraju imati selektora na klupi u kvalifikacijama za Evro 2012. godine koje počinju 3. septembra utakmicom protiv Farskih Ostrva
Potpredsednik Fudbalskog saveza Srbije, Dragan Đorđević, rekao je za „Blic“, nakon prijema odluke iz sedišta FIFA, da je teško očekivati promenu stava fudbalske vlade Srbije po pitanju selektora. - Izvršni odbor je na poslednjoj, julskoj sednici odlučio da je nama potreban selektor na klupi, a posle odluke komisije FIFA, gospodin Antić neće biti u situaciji da vodi našu reprezentaciju na četiri meča. To praktično znači njegovo odsustvo sa 40 odsto utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Ne bih da prejudiciram šta će se desiti u narednom periodu, ali da bi se ova odluka promenila, potrebno je sazvati novu sednicu ovog tela - Kaže Đorđević.
Pošto je za sazivanje sednice potrebno bar osam dana, postoji opasnost da naša reprezentacija uđe u cajtnot, s obzirom na blizinu starta kvalifikacija.
- Sigurno je da će sve biti urađeno na vreme. Setimo se da je Radomira Antića na mesto selektora postavio Odbor za hitna pitanja i to telo može i sada da donese odluku o tome šta nam je činiti u narednom periodu. Naravno, neophodno je da to posle svega verifikuje Izvršni odbor.
Za srpsku Kuću fudbala, kako kaže naš sagovornik, neće predstavljati problem raskid ugovora sa sadašnjim selektorom.
- U članu ugovora postoji klauzula da ukoliko selektor ne obavlja svoj posao, a ne radi se o višoj sili, Savez može da raskine ugovor na štetu selektora. Ovde se svakako ne radi o višoj sili, već o kazni FIFA. Za sada ne mogu ništa unapred da pričam šta će se dogoditi. Predsednik Karadžić se u ponedeljak vraća s odmora, sigurno je da ćemo se sastati u Kovilovu, gde ćemo posetiti reprezentativce, a tada ćemo razgovarati o ovoj situaciji - dodao je Đorđević,
Dakle, rasplet „slučaja selektor“ jako je blizu. Nema sumnje da će predsednik FSS, Tomislav Karadžić, nakon utakmice sa Grčkom preseći čvor. On je, da podsetimo, još u Johanesburgu iskazao nezadovoljstvo plasmanom „orlova“ na Svetskom šampionatu ukazavši i na finansijski gubitak koji će zbog toga proisteći. Javna je tajna da će Karadžić odluku o odbacivanju žalbe na odluku Disciplinske komisije FIFA iskoristiti za odlučujući pritisak na selektora da pristane na promenu ugovora po kome je Antiću dužan da do kraja kvalifikacija uplaćuje 100.000 evra mesečno. Čelnik srpskog fudbala, kako nezvanično saznajemo, nastoji da nagovori selektora da pristane na platu od 50.000 evra a da na ime bonusa za plasman na Evropski šampionat 2012. godine dobije milion evra. Antić je do sada kategorički odbacivao svaki pokušaj Karadžića za izmenama ugovora. Da li će u tome ostati dosledan, znaće se vrlo brzo.
Ostale vestiArhiva
- 04/07 Džonatan Dejvid je stigao u Juventus, da…
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…