Vesti
Žuta štampa
Šeherezada zaludela Srbe!21.10.2010. 20:00
Izvor: Press

Organizuju se turističke ture u Istanbulu sa posetama lokacijama gde je snimana serija. Sve je više polaznika na kursevima turskog jezika. U Hrvatskoj su hit vibratori nazvani Onur, po glavnom liku serije
Turska serija „1001 noć", poznatija kao „Šeherezada", potpuno je zaludela Srbe! Organizuju se turističke ture u Istanbulu sa posetama lokacijama gde je snimana serija, a u privatnim školama je sve više polaznika na kursevima turskog jezika!Prva grupa najvernijih Šeherezadinih fanova na trodnevni put u Tursku krenuće 3. novembra, i to po ceni od 155 evra.
- Interesovanje je veliko, naročito među srednjoškolkama i studentima, ali ima i onih starijih. Naš vodič iz Istanbula povešće grupu turista u obilazak lokacija na kojima je serija snimljena. Osim Srba, na put će krenuti i fanovi uz Hrvatske - kaže za Press Radmila Janjušević, vlasnica agencije „Amigo" iz Užica.
Berguzar Korel, koja tumači lik Šeherezade, ne iznenađuje informacija da će Srbi doći u Istanbul samo zbog serije.
- To je stvaranje osećaja da ste deo nečega što ste gledali preko malih ekrana. Fanovi godinama obilaze lokacije u Njujorku gde je sniman film „Seks i grad". Drago mi je što je i naša serija tako popularna - rekla je glumica.
Otkad je serija počela da se prikazuje na Prvoj, tinejdžerke su sumanuto krenule da upisuju kurseve turskog jezika. Ovu informaciju potvrdili su nam u većini beogradskih škola stranih jezika.
- Neverovatno, ali istinito! Otkad je krenulo emitovanje serije, nastala je prava pomama za turskim jezikom. Već nekoliko godina imamo u ponudi taj jezik, ali nije bilo potražnje za njim sve do sada. Najviše ga upisuju devojke od 20-ak godina, a broj polaznika iz dana u dan raste - kaže Marko Marković iz škole „Mogi".
Slično je u školi „Kontekst", čiji je vlasnik upravo zbog toga ove godine turski jezik uvrstio u svoju ponudu.
- Ranijih godina nije bilo potrebe za turskim jezikom, ali se sve naprasno promenilo. U početku nisam shvatao o čemu je reč, ali sigurno je serija uticala na to - kaže Aleksandar Urošević.
Dok u Srbiji devojke žele da pričaju jezikom Šeherezade, Hrvatice kao alvu kupuju vibratore nazvane Onur, po glavnom junaku serije! U ponudi je seksi donje rublje sa glavnim glumcima.
- Ideju za Onurov vibrator od 22 centimetra sa tri brzine dobio sam na erotskom sajmu u Amsterdamu. Uglavnom ga kupuju muškarci za supruge i devojke da bi osvežili seksualni život. U razgovoru sa klijentima saznao sam da muževi nisu ljubomorni na markantnog Turčina, iako s njim dele krevet. Često ga kupuju i žene svojim prijateljicama na poklon jer su sve „poludele" za tim Onurom - rekao je za hrvatske medije Dino Velkov, vlasnik jednog erotik-šopa.
Stranice na Fejsbuku, na kojima se raspravlja o raspletu serije i privatnom životu glumaca, imaju na desetine hiljada članova. Euforija koja je za kratko vreme sjedinila bivše zemlje Jugoslavije ne jenjava već mesecima. Saznanje koliko su popularni u našim krajevima potpuno je iznenadila glavne glumce Berguzar Korel i Halita Ergenča, koji su u privatnom životu bračni par.
- Nažalost, zbog daljine ne osećam popularnost u drugim zemljama, ali bih volela da dođem u Srbiju. Čula sam da seriju ne zovu „Hiljadu i jedna noć", već po mom liku - „Šeherezada"! To je lepo znati. Pretpostavljam da je sličnost naših kultura i tradicije razlog tolike popularnosti - rekla je nedavno Berguzar za Press.
Ostale vestiArhiva
- 22/08 Žene odlepile kad se Sakis pojavio na bini!…
- 21/08 Angelina u dubokom dekolteu privukla veliku…
- 18/08 Kanje Vest najveći američki muzičar koji…
- 17/08 "Biću najbolja riba na estradi" Jovana Jeremić…
- 12/08 Drama u konzulatu Hrvatske u Beogradu: Starleta…
- 08/08 "Hteo sam da se zamonašim" Dejan "Kralj"…
- 07/08 Sergej Trifunović dao iskaz policiji; Evo…
- 27/07 "Videli smo snimak, ubio si psa": Novi potez…
- 23/07 "Prozivao me je kod Bake Praseta u lajvu"…
- 22/07 "Uhvatio me je za vrat, bacio na pod i tukao"!…
- 15/07 "Odradio sam pola koncerta kad je nestalo…
- 12/07 "DOBIO SAM ŠAMAR I ZAVRŠIO U ZATVORU!" Šok…
- 10/07 LEPA LUKIĆ LJUTA NA LEPU BRENU!
- 09/07 KO JE MALA CANA, UDOVICA ANDRIJE BAJIĆA?…
- 08/07 Pera Todorović - utemeljivač žute štampe…
- 05/07 Najveći hit Tošeta Proeskog
- 28/06 "Brat i ja smo delili jedan jogurt, bananu…
- 27/06 Glumica pokazala atribute na moru: Objavila…
- 26/06 "Nisam želela da se svima dopadnem, radila…
- 13/09 Večeras se 50 takmičara useljava u Belu kuću…
- 11/08 Život i ljubav Gabi Novak kao najlepši scenario!…
- 03/08 Marija Mićić pokazala kako izgleda posle…
- 15/07 Pevačica pokazala sve! Nataša Bekvalac u…
- 12/07 Jovana Jeremić odabrala ime za bebu! Iako…

