Vesti
Sport
Posle drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u fudbalu
Milovanović smirio Irce04.08.2006. 10:00
Izvor: Politika
Zvezdin vezista golom u 3. minutu rešio svaku neizvesnost, ako je uopšte i bilo
Izvanrednim pogotkom na samom početku revanš utakmice sa Kork sitijem na „Marakani”, Zvezdin vezista Dejan Milovanović je brzo smirio, inače veoma borbene, Irce. Bio je to ključni trenutak na utakmici, koja je posle ranog vođstva Crvene zvezde više ličila na prijateljski nego na takmičarski susret. Sa dve pobede (1:0 u Korku i 3:0 u Beogradu) poslednji prvak Srbije i Crne Gore je opravdao ulogu favorita i za plasman u Ligi šampiona boriće se protiv italijanskog Milana, kome je Evropska fudbalska federacija ipak dozvolila učešće na evropskoj sceni.„Crveno-beli” su lako prebrodili drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, a u trećem će na megdan slavnom italijanskom klubu. Prva utakmica odigraće se u sredu u Milanu, sa početkom u 20.45 časova, a revanš je na programu 22. avgusta u Beogradu. Pre odlaska u Milano, fudbalere Zvezde sutra na našem najvećem stadionu očekuje prvenstveni meč sa Voždovcem, što će za osvajača duple krune na domaćoj sceni predstavljati zagrevanje pred gostovanje na severu Italije.
– Sada najviše razmišljamo o Voždovcu, jer je od velike važnosti da šampionat počnemo sa pobedom. Time bi napravili i dobru uvertiru za gostovanje u Milanu. Milanezi su stalni učesnici Lige šampiona, šest puta su bili prvaci Evrope, što najbolje pokazuje koliko su moćni. U timu imaju sve same reprezentativce, od kojih su mnogi sa selekcijom Italije postali svetski šampioni nedavno u Nemačkoj. Dovoljno je pomenuti samo Brazilca Kaku ili Pirla, iako su i ostali igrači asovi svetskog formata. Milan je veliki favorit u duelu sa nama, ali se sigurno unapred nećemo predati. U ime saigrača obećavam da ćemo se žestoko boriti i u Milanu i u Beogradu, pred našim sjajnim navijačima. Kada je protiv nepoznatog Korka bilo toliko publike, verujem da će se za meč sa Milanom tražiti „karta više” i da će mnogi biti uskraćeni da budu na stadionu – istakao je Dejan Milovanović.
Posle utakmice sa Ircima predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković je rekao:
– Pokazali smo da smo kvalitetnija ekipa od Korka, a posebno mi je drago što je pobeda ostvarena u fenomenalnoj atmosferi i uz bolju igru nego u prvom susretu. Forma ekipe je u uzlaznoj liniji i siguran sam da ćemo još bolje igrati protiv Milana.
Ali, Crvena zvezda prvo mora da savlada Voždovac i tako prekine lošu tradiciju: bez pobede na startu šampionata u poslednjih šest godina.
– Došlo je vreme da se ta tradicija prekine i očekujem da protiv Voždovca napravimo odličnu uvertiru za duel sa Milanom. Verujem u novo dobro izdanje našeg tima – optimista je Dragan Stojković.
Ostale vestiArhiva
- 22/08 Đoković četvrti nosilac na Ju-Es openu, meč…
- 21/08 Bamba Dijeng pojačao Zvezdu
- 18/08 Nikola Kalinić: „Izdajnik“ i heroj u penziji
- 17/08 Nikola Kalinić završio igračku karijeru,…
- 12/08 Terzić: Stanković podneo ostavku, razumem…
- 08/08 "Orlići" nadoknadili minus 12 pa uz zvuk…
- 07/08 Partizan u problemu: UEFA pravilo pravi gužvu!
- 27/07 Dušan Tadić ima novi klub: Bivši kapiten…
- 23/07 Knežević upozorio "grobare": "Moramo da vodimo…
- 22/07 Gotovo? Mesi se povlači!?
- 15/07 "Kako je Španija izbacila Francusku? Objasniću…
- 12/07 Norveška kompanija mora da promeni logo:…
- 10/07 Đoković posle Vimbldona
- 09/07 "Dajte otkaz Ančelotiju, pa neka ide na sud!"…
- 08/07 Zašto je navijanje dobro za zdravlje: 7 neočekivanih…
- 05/07 Francuzi posle pobede
- 28/06 Kanada i Južna Afrika se bore za osminu finala…
- 27/06 Bijelsa na konferenciji: "Odgovoran sam za…
- 26/06 Poketino: "Niko nam nije čestitao – kao da…
- 13/09 Košarkaši Partizana poraženi od Makabija…
- 11/08 Zvezda rasprodala "Marakanu" – obavezan "dres…
- 03/08 Na stadion Partizana stiže "Kupus brigada":…
- 15/07 Orlići imaju novog selektora: Zoran Bata…
- 12/07 Dan posle - Đoković poslao poruku Sineru

