Vesti
Sport
Mekliš: Noćna mora sa Žigićem03.05.2011. 14:00
Izvor: Mondo

Menadžer Birmingema očajan što srpski reprezentativac ne uspeva da sanira povredu prepona i pomogne ekipi u borbi za opstanak.
Nikola Žigić bio je jedan od najzaslužnijih za osvajanje engleskog Liga kupa, ali je na devet prvenstvenih mečeva nakon finala sa Arsenalom, krajem februara, zabeležio samo dva nastupa - kao rezerva protiv Evertona (18 minuta) i Boltona (15).U poslednjih pet kola nije ga bilo ni na klupi i već je veliko pitanje hoćemo li ga videti do kraja sezone, s obzirom na to da su ostala samo još tri kola.
Prema rečima menadžera Aleksa Mekliša, Žigić će ovih dana krenuti na terapiju po novom programu, pošto dosadašnji način lečenja nije dao rezultata.
"Sa Žigićem prolazimo kroz noćnu moru. Lekari su uradili sve što su mogli, ali bol ga i dalje ograničava u važnim kretnjama. Ako nije u stanju da skoči kako treba, jasno je da neće doći do izražaja njegov glavni kvalitet", izjavio je Mekliš.
Birmingem ima tri boda više od Blekpula i Vigana na 17, odnosno 18. poziciji, odnosno četiri više od pretposlednjeg Vulverhemptona. Ipak, ostaju mu teška gostovanja Njukaslu i Totenhemu, kao i meč kod kuće sa Fulamom.
"Pokušaćemo da ga drugačijim tretmanima osposobimo da zaigra bar na jednoj ili dve utakmice", dodao je Mekliš.
Žigić je letos doveden iz Valensije za šest miliona funti. Dao je pet golova u Premijer ligi, odnosno tri u Liga kupu.
Ostale vestiArhiva
- 04/07 Džonatan Dejvid je stigao u Juventus, da…
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…