Vesti
Sport
Travica hoće svaki poen12.08.2006. 09:00
Izvor: Glas Javnosti
Moji igrači će u ovom meču imati mnogo toga da nauče od reprezentacije SCG i siguran sam da će za njih to biti značajno iskustvo, rekao je selektor Japana Tacujo Veta
NOVI SAD - Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore večeras se, od 20 časova u velikoj sali Spensa u prvom meču petog vikenda Svetske lige, sastaje sa selekcijom Japana. Plavi su apsolutni favoriti u ovom meču, ali će izabranicima selektora LJubomira Travice biti neophodna podrška sa tribina kako bi Japance savladali sa što većom poen razlikom, jer kako sada stvari stoje, upravo će poen količnik odlučiti konačan plasman u A grupi.Naime, posle osam odigranih mečeva stanje na tabeli je takvo da reprezentacije SCG, Poljske i SAD imaju isti broj bodova, pa našima ni eventualne sve četiri pobede ne garantuju plasman na finalni turnir u Moskvi.- Da nam je neko na startu Svetske lige ponudio da posle osam utakmica imamo ovakav skor oberučke bismo prihvatili. Ne želimo da se obaziremo na ono što je bilo, možda smo mogli i bolje da prođemo, ali i lošije. Treba da se koncetrišemo samo na narednu utakmicu i da se iz seta u set borimo za svaku loptu i svaki poen. Svi pominju poraz od Japana u prvoj utakmici, a možda je upravo on učinio da se trgnemo i da damo sve od sebe - najavljujući večerašnji meč rekao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare selektor plavih odbojkaša LJubomir Travica.
Komentarišući činjenicu da će vajld karta za finalni turnir najverovatnije pripasti Italijanima, Travica je kazao da je iznenađenje da azuri po plasmanu u grupi nisu obezbedili nastup na finalnom turniru, te da naša reprezentacija ne treba da misli o vajld karti već o tome da sama sebi obezbedi učešće na fajnal siksu. Travica je najavio da će plavi odbojkaši u dvomeču sa Japanom nastupiti u istom sastavu u kome su igrali i u prethodna dva vikenda na gostovanjima u SAD i Poljskoj.
- Reprezentaciju SCG smo jednom pobedili u Japanu, ali je sada u sastavu domaćina Ivan Miljković i biće izuzetno teško da ponovimo sličan podvig. U svakom slučaju moji igrači će u ovom meču imati mnogo toga da nauče od reprezentacije SCG i siguran sam da će za njih to biti značajno iskustvo - rekao je selektor Japana, Tacujo Veta dodajući da će njegovi igrači učiniti sve da se u što lepšem svetlu predstave novosadskoj publici.
Ostale vestiArhiva
- 22/08 Đoković četvrti nosilac na Ju-Es openu, meč…
- 21/08 Bamba Dijeng pojačao Zvezdu
- 18/08 Nikola Kalinić: „Izdajnik“ i heroj u penziji
- 17/08 Nikola Kalinić završio igračku karijeru,…
- 12/08 Terzić: Stanković podneo ostavku, razumem…
- 08/08 "Orlići" nadoknadili minus 12 pa uz zvuk…
- 07/08 Partizan u problemu: UEFA pravilo pravi gužvu!
- 27/07 Dušan Tadić ima novi klub: Bivši kapiten…
- 23/07 Knežević upozorio "grobare": "Moramo da vodimo…
- 22/07 Gotovo? Mesi se povlači!?
- 15/07 "Kako je Španija izbacila Francusku? Objasniću…
- 12/07 Norveška kompanija mora da promeni logo:…
- 10/07 Đoković posle Vimbldona
- 09/07 "Dajte otkaz Ančelotiju, pa neka ide na sud!"…
- 08/07 Zašto je navijanje dobro za zdravlje: 7 neočekivanih…
- 05/07 Francuzi posle pobede
- 28/06 Kanada i Južna Afrika se bore za osminu finala…
- 27/06 Bijelsa na konferenciji: "Odgovoran sam za…
- 26/06 Poketino: "Niko nam nije čestitao – kao da…
- 13/09 Košarkaši Partizana poraženi od Makabija…
- 11/08 Zvezda rasprodala "Marakanu" – obavezan "dres…
- 03/08 Na stadion Partizana stiže "Kupus brigada":…
- 15/07 Orlići imaju novog selektora: Zoran Bata…
- 12/07 Dan posle - Đoković poslao poruku Sineru

