Vesti
Žuta štampa
Studenti iz Italije: U Guču smo došli zbog rakije11.08.2011. 12:00
Izvor: blic

Ni kiša im ništa ne može. Saboraši se vesele bez obzira na vremenske prilike. Vesele se i mnogobrojni tezgaroši jer su juče kišobrani sa 50 naglo skočili na 250 dinara. Ali dosetili se Srbi, pa umesto njih dohvatili suncobrane. Stane ih po pet-šest, jeftinije je, a i bolja je žurka. Svi su hipnotisani, omamljeni, pod gasom. Kažu “za vreme Sabora i psi zavijaju, nekako u ritmu trube”. U Guči je sve moguće. Čak su i policajci ljubazni.
Nesvakidašnji prizor. Veseli Čeh, vidno pod gasom, prilazi policajcu noseći u rukama delove mobilnog aparata koji je očigledno negde ispustio. Narednih petnaestak minuta policajac strpljivo sklapa spravu da bi mu na kraju, onako pijanom, pomogao da pošalje SMS… Saboraši i policija u skladu! A sa druge strane Belice - anarhija. Kamperi se rasuli duž reke i po okolnim brdima, šarene se, lelujaju, pevaju, igraju. Došli iz svih krajeva sveta. Među njima radnici i intelektualci, studenti i dečurlija.
Troje mladih Italijana u Guču su doveli prijatelji Aleksandar i Žaklina iz Bele Crkve koji već neko vreme studiraju u njihovoj zemlji. Albertu prva asocijacija za Guču je rakija, a Masimu glavobolja izazvana rakijom. Dok njihova mlada prijateljica Mikela uživa u prirodnim lepotama Srbije, oni “gustiraju” poroke Guče.
- Prvi put su ovde. Imaju samo reči hvale. Ovo je za nih nešto potpuno drugačije, veoma zanimljivo. Za Sabor trubača su čuli od nas i odmah su izrazili želju da dođu. Prošle godine nismo mogli da se organizujemo, ali evo nas sada u gradiću trube i mnogo nam je dobro. Opuštamo se, a nakon Guče vraćamo se studiranju - kaže Žaklina koja studira Međunarodno pravo i govori više svetskih jezika.
Između Italijana i naše naredne stanice, Bugara, na kamperskoj livadi nalazi se čudan drveni kamion, nalik na dvorišni kućicu okićenu cvećem. Rekli su nam da ovim nesvakidašnjim vozilom upravlja mlada Francuskinja i da je to njena druga kuća, kojom svake godine dolazi u Guču. Bugari su u kamp stigli dosta modernijim automobilima, ali su ipak putovali blizu osam sati.
- Tu smo zbog pečenja i trube. Dejan Petrović, Boban Marković i Goran Bregović su kraljevi. Volimo da slušamo trubače, ali u našoj zemlji nema festivala sličnog ovome. Još od januara se spremamo da dođemo u Guču. Potpuno smo omamljeni pozitivnom atmosferom još od prošlog Sabora - kažu Elena, Adelina i Kristina, dok Andrej i Dubajčić potvrdno klimaju glavom.
Ostale vestiArhiva
- 22/08 Žene odlepile kad se Sakis pojavio na bini!…
- 21/08 Angelina u dubokom dekolteu privukla veliku…
- 18/08 Kanje Vest najveći američki muzičar koji…
- 17/08 "Biću najbolja riba na estradi" Jovana Jeremić…
- 12/08 Drama u konzulatu Hrvatske u Beogradu: Starleta…
- 08/08 "Hteo sam da se zamonašim" Dejan "Kralj"…
- 07/08 Sergej Trifunović dao iskaz policiji; Evo…
- 27/07 "Videli smo snimak, ubio si psa": Novi potez…
- 23/07 "Prozivao me je kod Bake Praseta u lajvu"…
- 22/07 "Uhvatio me je za vrat, bacio na pod i tukao"!…
- 15/07 "Odradio sam pola koncerta kad je nestalo…
- 12/07 "DOBIO SAM ŠAMAR I ZAVRŠIO U ZATVORU!" Šok…
- 10/07 LEPA LUKIĆ LJUTA NA LEPU BRENU!
- 09/07 KO JE MALA CANA, UDOVICA ANDRIJE BAJIĆA?…
- 08/07 Pera Todorović - utemeljivač žute štampe…
- 05/07 Najveći hit Tošeta Proeskog
- 28/06 "Brat i ja smo delili jedan jogurt, bananu…
- 27/06 Glumica pokazala atribute na moru: Objavila…
- 26/06 "Nisam želela da se svima dopadnem, radila…
- 13/09 Večeras se 50 takmičara useljava u Belu kuću…
- 11/08 Život i ljubav Gabi Novak kao najlepši scenario!…
- 03/08 Marija Mićić pokazala kako izgleda posle…
- 15/07 Pevačica pokazala sve! Nataša Bekvalac u…
- 12/07 Jovana Jeremić odabrala ime za bebu! Iako…

