Vesti
Sport
RIM: Ana kao nekad14.05.2012. 20:00
Izvor: Mondo

Srpska teniserka briljantno započela takmičenje na turniru u Rimu.
Ana Ivanović je na startu turnira masters serije u Rimu nadigrala Svetlanu Kuznjecovu sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3 i podsetila na dane kada je igrala najbolji tenis. Srpska igračica je Ruskinju, koja je svojevremeno bila druga na svetu, pobedila posle 77 minuta igre.
Ana je od od starta igrala agresivno, vodila duel i to joj se brzo isplatilo - povela je sa 3:1. Ipak, Kuznjecova je uspela da joj vrati i izjednači rezultat (3:3), ali je to bilo sve. Upravo kada je bilo najpotrebnije, Ivanovićeva je opet preuzela inicijativu, napravila novi brejk i povela sa 1:0 u setovima.
I u nastavku je prva došla do vođstva, oduzevši protivnici servis u petom gemu. Nakon toga lagano je rešila u korist svoj servis gem i stekla prednost od 4:2, koja se ispostavila kao nedostižna za Ruskinju.
Ivanovićeva je nedavno izjavila da je izuzetno zadovoljna saradnjom sa Najdželom Sirsom, a start u Rimu potvrđuje da je osim vidnih poboljšanja u nekim elementima igre, poput servisa i forhenda, Britanac doprineo da Ana dobije i na samopouzdanju i u ključnim trenucima odigra na najvišem nivou.
Srpska teniserka, koja je 13. nosilac u glavnom gradu Italije, u drugoj rundi takmičenja sastaće se sa pobednicom duela Alberta Brijanti (Italija) - Silvija Soler Espinoza (Španija).
Ana ne bi trebalo da ima težak posao bez obzira ko joj bude rivalka.
Brijanati, 104. igračica sveta, koja je dobila specijalnu pozivnicu organizatora, sastala se dva puta sa Ivanovićevom u karijeri i pretrpela je dva poraza (na Australijan Openu 2009. i na turniru u Karlsbradu prošle sezone).
Soler Espinoza je 60. na WTA listi, a do glavnog žreba stigla je kroz kvalifikacije i sa Anom do sada nije ukrštala reket.
Ana je najbolji rezultat u Rimu ostvarila 2010. kada je poražena u polufinalu, a prošle godine takmičenje je završila u drugoj rundi.
Turnir u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od 2,17 miliona dolara.
Ostale vestiArhiva
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…
- 25/04 Borac bolji od Cibone – pobeda na "oproštaju"…