Vesti
Svet
Obrijao "brke" u dobrotvorne svrhe08.12.2012. 14:00
Izvor: Mondo

Dejvid Akselrod, viši savetnik američkog predsednika Baraka Obame, obrijao je svoje čuvene brkove uživo na televiziji u okviru dobrotvorne akcije kojom je prikupljeno milion dolara za istraživanje epilepsije.
"Obrijaću ih jer postoje ljudi koji su izgubili daleko više od brkova", kazao je Akselrod, čija ćerka boluje od epilepsije.Kako prenosi AFP, 57-godišnji Obamin pomoćnik je imao brkove punih 40 godina, što je prilično neobično za jednog zvaničnika u Vašingtonu.
Akselrod nije sam obrijao brkove pred kamerama u emisiji "Morning Džo", već je to umesto njega učinio profesionalni berberin.
Jedan od prvih donatora bio je američki milijarder Donald Tramp, inače poznat kao oštar kritičar Obamine politike.
"Slažemo se da je ovo dobra akcija", kazao je Tramp u telefonskom razgovoru tokom emisije.
Među ostalim donatorima bili su Džordž Kluni, Tom Henks i vlasnik košarkaškog kluba "Dalas Maveriks" Mark Kjuban.
Nekoliko dana pre predsedničkih izbora, Akselrod se pojavio u emisiji "Morning Džo" i obećao da će obrijati svoje brkove ukoliko Obama izgubi u državama Mičigen, Minesota i Pensilvanija.
Budući da je Obama pobedio u sve tri države, Akselrod je rešio da se ipak oprosti od brkova, ali u dobrotvorne svrhe.
Prikupljeni novac biće uplaćen organizaciji CURE koja se bavi istraživanjem epilepsije i kojom predsedava Akselrodova supruga, Suzan Landau.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Diplomatija crvenog dugmeta: Svi sastanci…
- 03/08 Zemljotres od 6,7 stepeni Rihterove skale…
- 15/07 „Putin ne haje za Trampove pretnje, rat nastavlja…
- 12/07 Fico: Slovačka traži garancije pre nego što…
- 10/07 Federalni sudija opet zabranio Trampovu uredbu…
- 08/07 Zbog čega je odložen Trampov sastanak s Netanjahuom?
- 06/07 Broj poginulih u poplavama u Teksasu porastao…
- 04/07 Tramp potpisao „veliki lepi zakon” o budžetu
- 30/06 Ukrajinska kriza: Tajni sastanak Putina i…
- 25/06 Rute: Veoma nam je stalo do Zapadnog Balkana,…
- 23/06 Kanada i EU potpisali sporazum o bezbednosti…
- 19/06 BiH zatvorila ambasade i u Teheranu i u Tel…
- 17/06 "Gospodar tvrđave" Moćni iranski vrhovni…
- 13/06 Netanjahu u obraćanju naciji: Cilj napada…
- 10/06 Masakr u školi u Gracu - Najmanje 10 žrtava,…
- 04/06 SAD stavile veto! Zašto je Amerika blokira…
- 01/06 Epilog proslave pobede fudbalskog kluba PSŽ:…
- 27/05 Da li je primirje u Gazi na vidiku – Hamas…
- 23/05 Rusija na nogama! Avion sa oslobođenim vojnicima…
- 19/05 Tramp razgovarao telefonom sa Zelenskim
- 16/05 Tramp potvrdio: "Veoma veliki ugovor"
- 14/05 Danas pada odluka o aferi "Fajzergejt" Brisel…
- 13/05 Zelenski: Nedolazak Putina u Istanbul bio…
- 11/05 Tramp: Ukrajina treba odmah da prihvati predlog…