Vesti
Svet
Razgrabljen roman o Hitleru08.01.2013. 20:00
Izvor: Mondo

Satirični roman o Adolfu Hitleru koji se budi u današnjem Berlinu razbuktao je novu raspravu o rastućem neonacizmu u Nemačkoj, ali je i dospeo na prvo mesto nemačkih bestselera sa prodatih 250.000 primeraka.
Autor romana "On je opet tu" Timur Vermes rođen je 1967. godine u Nirnbergu i bivši je novinar kojem je ovo prvi roman, piše Dejli mejl.Vermes je napisao satirični roman o Adolfu Hitleru, koji je prespavao vreme od 1945. do 2011. godine, a uspeh knjige se pripisuje parodiji o nacističkom vođi koja je do pre nekoliko godina bila nezamisliva.
Kada se probudi u Berlinu, Hitler kreće u šetnju ulicama, ljudi ga uglavnom prepoznaju, ali su uvereni da je reč o komičaru koji izvodi svoju ulogu.
Hitler opet drži duge govore, koji izazivaju salve smeha. Počinje da gostuje po televizijskim programima, postaje YouTube zvezda, omiljen među mladima, neki su od detalja iz knjige.
U pratnji kamera Hitler je posetio i sedište nemačke neonacističke stranke i bio zgrožen onim što je zatekao, pre svega "nedovoljnim žarom i manjkom političke uverljivosti neonacista".
Zbog toga je stranačkog lidera obasuo psovkama i uvredama. Za taj intervju Hitler je dobio uglednu novinarsku nagradu, ali su ga neonacisti pretukli i izbacili iz stranke, piše u romanu "On je opet tu".
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Diplomatija crvenog dugmeta: Svi sastanci…
- 03/08 Zemljotres od 6,7 stepeni Rihterove skale…
- 15/07 „Putin ne haje za Trampove pretnje, rat nastavlja…
- 12/07 Fico: Slovačka traži garancije pre nego što…
- 10/07 Federalni sudija opet zabranio Trampovu uredbu…
- 08/07 Zbog čega je odložen Trampov sastanak s Netanjahuom?
- 06/07 Broj poginulih u poplavama u Teksasu porastao…
- 04/07 Tramp potpisao „veliki lepi zakon” o budžetu
- 30/06 Ukrajinska kriza: Tajni sastanak Putina i…
- 25/06 Rute: Veoma nam je stalo do Zapadnog Balkana,…
- 23/06 Kanada i EU potpisali sporazum o bezbednosti…
- 19/06 BiH zatvorila ambasade i u Teheranu i u Tel…
- 17/06 "Gospodar tvrđave" Moćni iranski vrhovni…
- 13/06 Netanjahu u obraćanju naciji: Cilj napada…
- 10/06 Masakr u školi u Gracu - Najmanje 10 žrtava,…
- 04/06 SAD stavile veto! Zašto je Amerika blokira…
- 01/06 Epilog proslave pobede fudbalskog kluba PSŽ:…
- 27/05 Da li je primirje u Gazi na vidiku – Hamas…
- 23/05 Rusija na nogama! Avion sa oslobođenim vojnicima…
- 19/05 Tramp razgovarao telefonom sa Zelenskim
- 16/05 Tramp potvrdio: "Veoma veliki ugovor"
- 14/05 Danas pada odluka o aferi "Fajzergejt" Brisel…
- 13/05 Zelenski: Nedolazak Putina u Istanbul bio…
- 11/05 Tramp: Ukrajina treba odmah da prihvati predlog…