Vesti
Sport
"Delfini" u glas: Spremni smo29.07.2013. 20:00
Izvor: B92

Selektor Srbije Dejan Savić rekao je da će nijanse odlučivati u duelu sa Crnom Gorom u četvrtfinalu SP u Barseloni, i ocenio je da su ekipe "iste".
Meč između Srbije i Crne Gore na programu je u utorak od 20 časova i 15 miunta"Ne treba da me pitate šta očekujem. Svaki trener veruje u ekipu, posebno ovakvu kakva je naša. Ali, to će vam reći i (selektor Crne Gore Ranko) Perović. Ista škola, isti karakteri, isti kvaliteti. Odlučivaće nijanse", rekao je Savić.
Selektor je pohvalio šutere, kontranapade i rešenja sa drugim centrom. Ekipe su igrale mnogo puta jedne protiv drugih, a trenirale su često zajedno.
"Sutra (utorak) sve to pada u vodu. Ogroman je ulog, znamo šta pobeda donosi. Atmosfera je kod nas vrhunska. Daćemo sve od sebe, ali treba biti svestan da imamo odličnog protivnika", rekao je Savić.
U dosadašnjih 17 susreta ove dve ekipe, Srbija je zabeležila 10 pobeda, Crna Gora šest, a meč na Olimpijskim igrama završen je nerešeno.
Srbija je, međutim, do sada osvajala više trofeja, a to je glavni razlog što je kapiten Vanja Udovičić ulogu favorita prepustio Crnogorcima.
"Nemojte da mislite da motiv nije isti, ali ono što nas razlikuje jesu medalje. Oni su sjajna ekipa i sigurno je da su mogli da imaju i više odličja do sada", rekao je Udovičić.
Slobodan Nikić je takođe ocenio da će odlučiti nijanse, ali i igra u odbrani.
"Ovakav meč odlučuju nijanse i igra odbrane. Ko se bolje snađe u igri sa igračem manje, bliži je uspehu. Nema dileme da su odlična ekipa, sa vrhunskim igračima. Tvrdi su, snažni. Ponavljam, igrač više i manje rešavaju sve", rekao je Nikić.
Stefan Mitrović izuzetno ceni rivala.
"Šuteri su im svetske klase i svaka odbrana ima problem sa njima. S druge strane, odlični su u odbrani. Posle poraza od Grčke igraju sve bolje i biće jako teško. Odlično se poznajemo i sigurno je samo da će to biti velika utakmica velikih rivala", rekao je Mitrović.
Perović je rekao da je susret velikih rivala došao prerano.
"Prerano smo se sastali zbog tog poraza od Grčke... Srbija je sjajna ekipa, znamo se i biće potrebno mnogo snage da se pobedi. Uvek mi je imponovala mirnoća igre Srbije u odlučujućim momentima. Tu ima detalja koje moramo da sredimo. Ne pobedjuje uvek favorit, imamo svoje razloge za nadu", rekao je Perović.
Srbija je jednom trenirala, a imaće i trening na dan utakmice. Ekipe su smeštene u hotelima koje razdvaja jedna ulica, ali igrači, koji su veliki prijatelji, nemaju kontakta pre utakmice.
Ostale vestiArhiva
- 30/06 Stevanović: Priznanje za najboljeg trenera…
- 25/06 Mateus novi golman Crvene zvezde
- 23/06 Bivši španski teniser o šansama Đokovića…
- 19/06 Zvezda nudi deset miliona evra Miciću: Grčki…
- 17/06 Ostoja Mijailović potvrdio: Potpisan ugovor,…
- 13/06 Laka pobeda vaterpolista Srbije protiv Rumunije
- 10/06 Stojković: "Cilj ostvaren, plan je bio da…
- 04/06 Štulić: "Spreman sam da odgovorim na sve…
- 01/06 Partizan se mučio na početku, ali na kraju…
- 27/05 Čisti se Novakov put: Projektovani rival…
- 23/05 Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
- 19/05 Uštinuo sudiju: Teo suspendovan na tri utakmice
- 16/05 Đoković protiv Begsa ili Fučoviča započinje…
- 14/05 Zakucavanje Džonsa protiv Zvezde najbolje…
- 13/05 Kraj saradnje Novaka Đokovića i Endija Mareja:…
- 11/05 Srbija pobedila Italiju i plasirala se na…
- 09/05 Iznenađenje: Novak Đoković doneo neočekivanu…
- 07/05 Simone Fontekio igra za Italiju na EP
- 05/05 RIM: Lajović prošao u finale kvalifikacija
- 02/05 Bogdanović: "Jokić je trebalo da dođe kod…
- 30/04 Jokić: Nemam ništa protiv da uvek bude ovako
- 29/04 Đoković se oglasio posle povlačenja
- 28/04 Spartak se plasirao u plej-of i ispisao istoriju…
- 25/04 Borac bolji od Cibone – pobeda na "oproštaju"…