Novi poraz Tipsarevića
06.08.2013. 20:00
Izvor: RTS
Srpski teniser Janko Tipsarević eliminisan je već na startu Rodžers kupa u Montrealu pošto je izgubio od Uzbekistanca Denisa Istomina sa 6-4, 6-3.Veliko neprijatno iznenađenje jer je naš teniser prošle godine na ovom turniru stigao do polufinala.
Janko je propustio svoje šanse u prvom setu, protivnik to koristi i u odlučujućem gemu pravi brejk osvajajući prvi set.
Očajan procenat prvog sevisa našeg tenisera glavni je uzrok poraza. Nije uspeo da se stabilizuje ni u drugom setu, već i četvrtom gemu protivnik dolazi do brejka prednosti. Janko pokušava da uzvrati, propušta svoje šanse za brejk, i istomin stiže do trijumfa.
Tipsareviću sada neminovno sledi pad na ATP listi pošto je prošle godine u Montrealu "dogurao" do polufinala, kada je poražen od Novaka Đokovića. Sada, zbog eliminacije već u prvom kolu, izgubiće 350 bodova i pitanje je da li će sledećeg ponedeljka biti među 20 najboljih tenisera sveta.