Vesti
Svet
Zatvoren Snoudenov Internet provajder09.08.2013. 21:00
Izvor: slobodnaevropa.org

Na vebsajtu kompanije postavljeno je pismo osnivača provajdera, Ladara Levisona, koji je istakao da je bio primoran da donese tešku odluku \"da postane saučesnik u zločinu protiv američkog naroda ili da napusti skoro deset godina teškog rada zatvaranjem Lavabita\".
Levison je naveo da je odlučio da obustavi rad i da bi volio da može legalno da podijeli s javnošću događaje koji su vodili do takve odluke ali da to ne može da učini.
"Osjećam da zaslužujete da saznate šta se događa, prvi amandman bi trebalo da mi garantuje slobodu da govorim u situacijama kao što je ova. Na žalost, Kongres je donio zakone koji kažu drugačije", naglasio je Levison, prenijele su agencije.
On je najavio da je počeo pripremu papirologije potrebne da nastavi borbu za Ustav pred žalbenim sudom, a povoljna odluka mogla bi da mu omogući \"vaskrsnuće\" Lavabita kao američke kompanije.
Na konferenciji za novinare u Moskvi prije četiri sedmice, predstavnik organizacije Hjuman rajts voč rekao je da je kontaktirao Snoudena sa Lavabit i-mejl adrese.
Lavabit je provajder koji je svojim korisnicima pružao mogućnost šifrovanih i-mejlova na svojim serverima, koji su mogli da budu otvoreni samo uz šifru korisnika.
Ostale vestiArhiva
- 11/08 Diplomatija crvenog dugmeta: Svi sastanci…
- 03/08 Zemljotres od 6,7 stepeni Rihterove skale…
- 15/07 „Putin ne haje za Trampove pretnje, rat nastavlja…
- 12/07 Fico: Slovačka traži garancije pre nego što…
- 10/07 Federalni sudija opet zabranio Trampovu uredbu…
- 08/07 Zbog čega je odložen Trampov sastanak s Netanjahuom?
- 06/07 Broj poginulih u poplavama u Teksasu porastao…
- 04/07 Tramp potpisao „veliki lepi zakon” o budžetu
- 30/06 Ukrajinska kriza: Tajni sastanak Putina i…
- 25/06 Rute: Veoma nam je stalo do Zapadnog Balkana,…
- 23/06 Kanada i EU potpisali sporazum o bezbednosti…
- 19/06 BiH zatvorila ambasade i u Teheranu i u Tel…
- 17/06 "Gospodar tvrđave" Moćni iranski vrhovni…
- 13/06 Netanjahu u obraćanju naciji: Cilj napada…
- 10/06 Masakr u školi u Gracu - Najmanje 10 žrtava,…
- 04/06 SAD stavile veto! Zašto je Amerika blokira…
- 01/06 Epilog proslave pobede fudbalskog kluba PSŽ:…
- 27/05 Da li je primirje u Gazi na vidiku – Hamas…
- 23/05 Rusija na nogama! Avion sa oslobođenim vojnicima…
- 19/05 Tramp razgovarao telefonom sa Zelenskim
- 16/05 Tramp potvrdio: "Veoma veliki ugovor"
- 14/05 Danas pada odluka o aferi "Fajzergejt" Brisel…
- 13/05 Zelenski: Nedolazak Putina u Istanbul bio…
- 11/05 Tramp: Ukrajina treba odmah da prihvati predlog…