PLIVANJE: Stjepanoviću evropsko zlato!
15.12.2013. 14:00
Izvor: Mondo
Srpski plivač trijumfovao je u trci na 200 metara leptir stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom Herningu. Čaba Silađi šesti na 50 prsno, srpska štafeta osma u trci 4x50 metara.
Velimir Stjepanović se posle bronze na 400 metara slobodnim stilom, okitio i najsjanijim odličjem u trci na 200 metara leptir na Evropskom šampionatu u Herningu u malim bazenima.
On je u finalu zabeležio najbolje vreme 1:51,27 minuta.
Srebrna medalja pripala je Poljaku Pavelu Korzeniovskom sa devet stotinki slabijim vremenom, dok je bronza otišla oko vrata evropskom rekorderu Nikolaju Skvorcovu iz Rusije (1:51,62).
Stjepanović je u kvalifikacijama, koje su održane pre podne zabeležio rezultat 1:53.52 i plasirao se u finale kao šesti.
Drugi srpski plivač Čaba Silađi je u finalu trke 50 metara prsno zauzeo šesto mesto sa vremenom 26,69 sekundi, što je za 48 stotinki bilo slabije od rezultata Slovenca Damira Dugonjića, koji je osvojio zlatnu medalju (26,21).
Srebrno odličje pripalo je Francuzu Đakomu Perezu Dortoni (26,55), dok se na najniži stepenik pobedničkog postolja popeo Irac Beri Marfi sa svega stotinku slabijim rezultatom (26,56).
Silađi je u polufinalnoj grupi osvojio drugo mesto u vremenu 26,81 sekundu i sa petim najboljim rezultatom plasirao se u finale.
Srpska mešovita štafeta 4×50 metara slobodnim stilom u sastavu Rebeka Repman, Radovan Siljevski, Boris Stojanović i Miroslava Najdanovski u finalu u Danskoj zauzela je osmo mesto mesto.
Srpski kvartet je zabeležio rezultat 1:33,62 minuta u trci u kojoj je Rusija stigla do zlatne medalje uz novi svetski rekord - 1:29,53!
Srpska štafeta plasirala se u finale ukupno devetim vremenom ostvarenim u kvalifikacijama (1:34,16).