Lajović iznenadio Garsiju-Lopeza!
24.06.2014. 20:00
Izvor: RTS
Velika pobeda Dušana Lajovića! Srpski teniser savladao je 28. nosioca Giljerma Garsiju-Lopeza u pet setova, posle tri sata izjednačene borbe. Naredni protivnik Dušana Lajovića je Poljak Lukaš Kubot.
Dušan Lajović priredio je veliko iznenađenje na startu gren slem turnira u Vimbldonu, pošto je u prvom kolu savladao 28. nosioca Giljermu Garsiju-Lopeza iz Španije, posle velike borbe u pet setova, rezultatom 7:6 (7:5), 6:2, 3:6, 3:6, 6:3.
Za plasman u treće kolo Lajović će se boriti sa 72. teniserom sveta Lukašom Kubotom iz Poljske, koji je na startu pobedio Jan-Lenarda Štrufa sa 7:6, 6:4, 6:4.
Lajović je odlično počeo meč i dobio je prva dva seta, ali je potom Španac zaigrao mnogo bolje i uspeo je da izjednači.
U petom setu Lajović je prebrodio krizu i ponovo je igrao veoma sigurno, bez mnogo grešaka. Šansu da prelomi meč dobio je u petom gemu, kada je imao dve vezane brejk šanse.
Iskoristio je drugu, a potom je bez većih problema osvajao svoje servis gemove i priveo meč kraju.