Lisicki prejaka za Anu
01.07.2014. 20:00
Izvor: Danas
Beograd - Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u osminu finala Vimbldona pošto je u dva puta prekidanom meču izgubila od Nemice Sabine Lisicki sa 2:1(6:4, 3:6, 6:1). - See more at: http://www.danas.rs/danasrs/sport/tenis/lisicki_prejaka_za_anu.76.html?news_id=284520#sthash.FjTCkmxB.dpuf
Ovaj duel počeo je u subotu, kada je pri rezultatu 1:1 u drugom setu prekinut zbog mraka. Nakon dana pauze meč je nastavljen u ponedeljak, ali samo do Aninog vođstva od 5:2 i 40:40 u osmom gemu drugog seta, kada su teniserke zbog jake kiše morale ponovo na duži odmor. Nakon nešto više od sata pauze, Lisicki je sačuvala svoj servis, ali je Ana bez izgubljenog poena odvela meč u treći deo igre. Već na početku odlučujućeg seta videlo se da je Nemica dobro raspoložena, a udarci su joj bili snažni i precizni. Osvojila je gem na svoj servis, a zatim je iskoristila četvrtu brejk šansu i načinila veliki korak ka konačnom trijumfu. Anin poslednji trzaj viđen je prilikom njenog narednog servisa kada je ostala u igri i smanjila zaostatak na 3:1, ali to nije omelo Lisicki u nastavku meča. Izgubila je samo jedan poen u dva servis gema, na to dodala i jedan brejk i sasvim zasluženo se plasirala u osminu finala. U meču koji je igran iz tri dela, nemica je bila bolja u prvom i trećem, dok je Ana pružila više samo u najkraćem drugom segmentu. Tokom većeg dela meča srpsku teniserku nije služio servis, što je uticalo na to da Lisicki dodatno dobije na samopouzdanju. Bio je ovo njihov drugi međusobni duel, a Nemica je iskoristila priliku da izjednači u broju pobeda nakon neuspeha ove sezone na turniru u Štutgartu, kada je Srpkinja slavila sa 2:0 (6:1, 6:4).Prvi set ovog duela, odigran još u subotu, rešen je sredinom tog dela igre kada je Lisicki sa dva uzastopna brejka načinila važan „dvokorak“. Imala je Ana priliku da se vrati u osmom gemu, ali nije iskoristila brejk šansu pa je drugi set započela „iz minusa“. Mrak joj je tada bio saveznik, a juče je bilo evidentno da joj je prijao i dan odmora u Londonu. Iako se suočila sa brejk šansom protivnice već u prvom odigranom gemu, bila je hrabra i izlaskom na mrežu najpre ostala u gemu, a potom ga i rešila u svoju korist. Greške su bila sastavni deo i naredna tri gema, u kojima su slavile igračice koje su primale servis, pa je Ana u finiš tog dela igre ušla sa prednošću od 4:2. Servis je bio na visini zadatka u važnom trenutku, a da je i koncentracija bila na malo višem nivou možda bi rezultat u setovima bio izjednačen i pre kiše. Ovako, morala je Ana da sačeka na „uknjiženje“ seta, što je učinila bez izgubljenog poena na svoj servis. Ipak, njena igra se raspala u trećem setu pa je završila takmičenje već u trećem kolu. -