Zvezda pobedila 41 razlike
24.12.2014. 20:00
Izvor: Mondo
Crveno-beli u Sofiji sa pola snage savladali Levski - 99:58 i ostvarili 14. uzastopni trijumf na startu ABA lige.
Velika borba nije ni očekivana, ni viđena. Crvena zvezda Telekom sa "pola gasa" je u sredu popodne produžila sopstveni rekord na startu ABA lige.
U duelu sa "fenjerašem" jadranske tabele, ekipa Dejana Radonjića nije demonstirala silu, već je rasporedila snagu i bez mnogo znoja ostvarila još jedan trijumf. Više nego ubedljiv.
LEVSKI - CRVENA ZVEZDA TELEKOM 58:99 (7:22, 10:26, 22:23, 19:28)

Najefikasniji među Beograđanima bio je Nikola Kalinić, ubacivši 22 poena, uz šut za tri 4/5! Kada je Levski, krajem treće četvrtine, smanjio razliku na manje od 30 poena (39:66), on je povukao ekipu i uz Nemanju Dangubića (11 p, 9 sk) i Maika Cirbesa (14 p, 5 sk) doneo gostima prednost veću od 40 poena.
Istakao se u tim momentima i Nikola Rebić, mladi plejmejker koji je proveo više vremena na parketu nego na bilo kojoj utakmici ove sezone. Radonjić je odmarao Markusa Vilijamsa (4 poena za pet minuta) i Stefana Jovića - heroja pobede u Skoplju (šest poena za sedam minuta), pruživši šansu najmlađem kreatoru igre.
Za 20 minuta na parketu, Rebić je ubacio 11 poena i zabeležio 7 asistencija.
Šansu za odmor trener crveno-belih pružio je i prvom centru - Bobanu Marjanoviću. Zvezdin gorostas samo je počeo utakmicu, odigrao prvu četvrtinu, ubacio deset poena (bez promašaja) i seo na klupu. Do kraja nije ulazio, a nije ni bilo potrebe, jer je srpski tim već u 15. minutu vodio "plus 29" (7:36).
Nejaki Levski izašao je iz jednocifrenog učinka tek u 17. minutu, košem Dimitrova za 11:44.
Radonjićev tim vraća se u Beograd u sredu uveče, posle uspešne mini-turneje po Makedoniji i Bugarskoj. U subotu predveče, u hali Pionir, odigraće protiv Cibone poslednji meč ove kalendarske godine.
Prvi deo sezone 2014/15 crveno-belih dugo će se pamtiti.

LEVSKI: Karamfilov, Angelov, Simeonov 6, Ivanov, Varbanov 5, Hadžišurev 4, Zaharijev 14, Dimitrov 18, Đuroski 11, Gaidađijev.
ZVEZDA: Vilijams 4, Rebić 11, Dangubić 11 (9 sk), Mitrović, Lazić, Blažič 11 (1/5 za tri, 5 sk), Kalinić 22 (4/5 za tri, 7 sk), Marjanović 10 (7 sk), Tejić 4 (4 sk), Dženkins 6 (2/3 za tri), Jović 6, Cirbes 14 (5 sk).