Levski pretio, Metalac ipak pobedio
13.02.2015. 20:00
Izvor: Mondo
Valjevci u četvrtoj četvrtini "naplatili" veći fond kvalitetnih igrača i slomili otpor bugarskog šampiona.
Predvođen odličnim veteranom Filipom Videnovim, Levski je bio motivisan da napravi iznenađenje i ostvari tek drugu pobedu ove sezone u ABA ligi, ali mu Metalac to nije dozvolio.
Rezultat je bio neizvestan sve do kraja treće četvrtine (53:56), kada su izabranici Vladimira Đokića serijom od 0:11 rešili pitanje pobednika. Domaćin je u tom periodu skoro pet minuta bio bez postignutog poena.
Nikola Jevtović je zablistao sa 24 poena (11/12 šut iz igre), Nemanja Protić potvrdio da je sa pravom preuzeo ulogu prvog plejmejkera, a u odsustvu povređenog Đorđa Majstorovića, nametnuo se krilni centar Nemanja Todorović sa 14 poena.
Metalac u finiš takmičenja ulazi na 50 odsto uspešnosti (11-11, startovali su sa pet vezanih poraza) i sa šansom da se kao debitant izbori za poziciju u gornjem delu tabele.
Do kraja će ugostiti Cibonu i Megu, a gostovaće Zvezdi i Zadru.