"Nole Express" na Artur Ešu!
01.09.2015. 20:00
Izvor: Mondo
Novak Đoković za samo 73 minuta obavio posao na startu US opena. Uspešan i Krajinović.
Brazilac Žoao Souza (91. na ATP listi) nije propisno ni preznojio Novaka Đokovića u meču prvog kola Otvorenog prvenstva SAD.
Novak mu je u sva tri seta prepustio po jedan gem i posle sat i 13 minuta se plasirao u dalje takmičenje - 6:1, 6:1, 6:1.
Dovoljno je reći da Brazilac nijednom nije ni "primirisao" brejk, dok je najbolji teniser sveta iskoristio sedam od 10 prilika za osvajanje gema na servis protivnika.
Ovo je bilo za zagrevanje, videćemo da li će biti teže u drugom kolu, gde Đoković čeka Kanađanina Pospišila ili Austrijanca Hajder-Maurera.
Prvog dana US opena pobedio je i Filip Krajinović.
Kolumbijac Alehandro Gonzales (119) pao je u tri seta - 6:4, 6:0, 6:4, iako je 23-godišnjak iz Sombora u prvom i trećem setu imao po brejk zaostatka.
U narednoj rundi sledi mu veliko iskušenje. Igraće protiv španskog veterana Davida Ferera, trenutno sedmog na svetu.
Od teniserki dalje ide Bojana Jovanovski, a ispale su Ana Ivanović i Jelena Janković.
U utorak uveče po centralnoevropskom vremenu igraju se mečevi Janko Tipsarević - Giljermo Garsija Lopez (Španija), Aleksandra Krunić - Danka Kovinić (Crna Gora) i Viktor Troicki - Franses Tijafo (Francuska).