Mega preokret!
09.10.2015. 20:00
Izvor: Mondo
Tim Dejana Milojevića gubio 20, vodio 15 razlike i komotno pobedio MZT u meču 4. runde ABA lige.
MZT Skoplje gostovao je u Srbiji dva puta u razmaku od tri dana, vodio na poluvremenu, pretio iznenađenjem, ali nije izdržao.
Mega Leks je posle "paklenog" rasporeda u prva tri kola (Crvena zvezda, Partizan, Budućnost) počela seriju, uslovno rečeno, lakših utakmica savladavši MZT rezultatom 82:70 (8:26, 30:16, 27:15, 17:13)!
Skor beogradskog tima, koji kao domaćin igra u Sremskoj Mitrovici, sada je 2-2, dok su Skopljanci pali na 1-3.
MZT je počeo utakmicu još bolje nego prethodnu, protiv Partizana, pošto su u finišu prve četvrtine "metalci" poveli sa neverovatnih 8:28!
Mega je od tog trenutka zaigrala maksimalno agresivno u odbrani i smirenije u napadu, sa karakterističnim poletom je smanjivala deficit iz časa u čas, pa je već u 19. minutu bilo samo 34:37.
Posle 38:42 na poluvremenu usledila je serija od 8:0 za prvi preokret (46:42), nakon čega se MZT "držao" do 27. minuta i trojke Sinadinovića za 53:53.
Ipak, serija Mege od 12:0 (65:53) - od toga je sedam poena postignuto posle ukradenih lopti Ognjena Jaramaza - definitivno je slomila otpor gostiju.
Kada su u finišu i centri Predrag Samardžiski i Nikola Janković postigli trojke, a za njima i Jaramaz, za maksimalnih 78:63 (37. minut), bilo je uveliko jasno da će MZT doživeti poraz i na trećem gostovanju ove sezone.
Mega je u prva četiri kola ostvarila dve pobede, od toga je tri meča odigrala bez povređenog lidera Radeta Zagorca, ali se u petak vratio na teren mladi crnogorski plejmejker Nikola Ivanović (11p, 7as).
Samardžiski je odigrao fenomenalno, zabeleživši 22 poena i 10 skokova, Francuz Timote Luvavu ubacio je 15, a Jaramaz i Janković po 11.
U poraženom timu su udarni trio činili srpski košarkaši - Marko Ljubičić i Marko Luković sa po 16, odnosno Đorđe Drenovac sa 15 poena.
Mega u petom kolu u ponedeljak gostuje u Zadru, potom dočekuje Igokeu, pa će odmeriti snage sa debitantima u ABA ligi, Tajfunom i Sutjeskom...