Vesti
Svet
Kanada do kraja godine prima 25.000 migranata iz Sirije10.11.2015. 20:00
Izvor: Blic

U tom cilju, vlada je juče ustanovila ad hok komitet čiji su članovi ministar za imigraciju, izbeglice i državljanstvo Džon Mekalum, kao i ministri najvažnijih resora: spoljnih poslova, nacionalne odbrane, javne bezbednosti, zdravlja i drugi.
- Na nama je odgovornost da značajno proširimo ciljeve koji se tiču izbeglica i da žrtvama rata pružimo sigurno utočošte u Kanadi - izjavio je ministar Mekalum.
Samo nekoliko dana pošto su novi premijer Džastin Trudo i članovi njegovog kabineta položili zakletvu, počeli su da ispunjavaju jedno od nacionalnih obećanja koje su izborni pobednici - liberali, dali u predizbornoj kampanji u skladu sa svojim sloganom (Za) "Istinske promene". Nova vlada će takodje ubrzo obnoviti federalni zdravstveni program kojim će svi koji u Kanadi dobiju ili konkurišu za izbeglički status imati, istina ograničeno i privremeno, zdravstveno osiguranje, a što je prethodna konzervativna vlada maksimalno ograničila ili obustavila.
Trudoova vlada će takodje investirati dodatnih 100 miliona dolara u ovoj fiskalnoj godini, do aprila 2016, da ubrza proces razmatranja izbegličkih zahteva kao i sponzorstva i naseljavanja u Kanadi. Dodatnim sredstvima u istom iznosu Kanada će doprineti ostvarenju programa u Siriji i okolnom području, a koji su u nadležnosti Visokog komesarijata za izbeglice Ujedinjenih nacija.
Od početka krize i rata u Siriji u martu 2011, Kanada je dala više od 810 miliona dolara za humanitarnu, razvojnu i bezbednosnu pomoć za žrtve i postradale u toj bliskoistočnoj zemlji. Od 1. septembra do danas, Kanada je prihvatila više od 3.500 izbeglica iz Sirije i kriznog regiona.
Ostale vestiArhiva
- 23/07 Novi udar na Putina: Ograničena nafta, banke…
- 22/07 Odluka već doneta: Evropa će oduzeti vlast…
- 15/07 "Sledeća nedelja je zaista loša za njih,…
- 12/07 Nepoznati susret princeze Dajane i Džona…
- 10/07 ranom odzvanja: "Osveta!"; Sprema se ubistvo…
- 09/07 AVION SE ZAPALIO U VAZDUHU! Drama u omiljenom…
- 08/07 Izbegavati letove do Irana, Iraka i Libana:…
- 05/07 HOLIVUD USTAO PROTIV TRAMPA
- 28/06 SZO: Više od 1.300 ljudi umrlo u Evropi od…
- 27/06 Jak zemljotres pogodio Avganistan - Ljudi…
- 26/06 Broj žrtava zemljotresa u Venecueli porastao…
- 13/09 Tokom demonstracija u Londonu devetoro uhapšeno
- 11/08 Diplomatija crvenog dugmeta: Svi sastanci…
- 03/08 Zemljotres od 6,7 stepeni Rihterove skale…
- 15/07 „Putin ne haje za Trampove pretnje, rat nastavlja…
- 12/07 Fico: Slovačka traži garancije pre nego što…
- 10/07 Federalni sudija opet zabranio Trampovu uredbu…
- 08/07 Zbog čega je odložen Trampov sastanak s Netanjahuom?
- 06/07 Broj poginulih u poplavama u Teksasu porastao…
- 04/07 Tramp potpisao „veliki lepi zakon” o budžetu
- 30/06 Ukrajinska kriza: Tajni sastanak Putina i…
- 25/06 Rute: Veoma nam je stalo do Zapadnog Balkana,…
- 23/06 Kanada i EU potpisali sporazum o bezbednosti…
- 19/06 BiH zatvorila ambasade i u Teheranu i u Tel…

