Vesti
Društvo i ekonomija
Neaktivnost - glavni uzrok nezaposlenosti kod mladih30.11.2015. 20:00
Izvor: RTS

U Srbiji je 45 odsto mladih nezaposleno, a jedan od ključnih razloga za to je njihova neaktivnost, rečeno je na skupu "Karijerno vođenje i savetovanje - Koncept i inovacije".
Pomoćnica ministra omladine i sporta Snežana Klašnja je rekla da je glavni problem Srbije neaktivnost mladih, nezaposlenost i to što nemaju mogućnost da napreduju u karijeri.Prema njenim rečima, karijerno vođenje i savetovanje je "kao alatka i mehanizam za prevenciju tih problema".
Na skupu je ukazano da je 75 odsto mladih neangažovano i da je za karijerno vođenje i savetovanje bitna saradnja Ministarstava prosvete, rada i omladine, koja, kako je ocenjeno do sada bila uspešna.
Pomoćnica ministra za rad, boračka i socijalna pitanja Ljiljana Džuver se saglasila da je karijerno vođenje i savetovanje preduslov za adekvatan i kontinuiran profesionalni razvoj svakog pojedinca i "prvi korak za njegov konkurentni ulazak na tržište rada".
"Taj sistem je takođe osnov za kvalitetan razvoj ljudskih resursa u svakoj zemlji i ključan faktor za ekonomski i društveni razvoj, svake, pa i naše zemlje", rekla je Džuverova.
Skup koji se održava u Kolarcu, organizovala je Beogradska otvorena škola u saradnji sa švajcarskom fondacijom Solidar.
Ostale vestiArhiva
- 13/06 Cena nafte je porasla najviše u jednom danu…
- 10/06 Premijer: Srbija neće preduzimati korake…
- 04/06 Ministar Siniša Mali: Privredna aktivnost…
- 01/06 Turski investitor ulazi na srpsko OIE tržište:…
- 27/05 Više od 15 miliona evra bespovratnih sredstava…
- 23/05 Tabaković: Priključenje SEPA potvrda posvećenosti…
- 19/05 JKP „Čistoća“ iz Novog Sada raspisalo tender…
- 16/05 Najviše prodatih stanova u poslednje dve…
- 14/05 "Prijem u SEPA očekujemo 22. maja!" Tabaković:…
- 13/05 Solarina i EPS potpisali ugovore o otkupu…
- 11/05 Ekspo se bliži, a Beograd ostao bez hotela…
- 09/05 NBS zadržala referentnu kamatnu stopu na…
- 07/05 "Srbija ima plan za dekarbonizaciju do 2050.…
- 05/05 Štrajk upozorenja u zrenjaninskom Drekslmajeru:…
- 02/05 Plate u javnom i državnom sektoru veće nego…
- 30/04 Država Srbija poklonila još 100 kuća na selu,…
- 29/04 Donald Tramp Mlađi razgovarao sa srpskim…
- 28/04 Stižu rešenja onima koji izdaju "stan na…
- 25/04 Ministarka energetike: Tražili smo produženje…
- 24/04 Evrozona ostvarila trgovinski suficit od…
- 23/04 NIS: Podnet zahtev SAD za izdavanje licence…
- 22/04 Kupovina cena zlata sve bliža eksploziji:…
- 31/03 Spoljnotrgovinska razmena u periodu januar-februar…
- 26/03 Dinkić odgovorio na navode Anketne komisije…