Novak se mučio: 147 minuta protiv 149. na svetu!
14.03.2016. 20:00
Izvor: Mondo
"Počeo sam užasno", rekao je Đoković posle početka odbrane titule u Indijan Velsu, odnosno napada na petu u karijeri.
Na mestu gde je već četiri puta trijumfovao u karijeri, svetski "Broj 1" Novak Đoković počeo je odbranu titule na ne baš impresivan način.
Već na startu Mastersa u Indijan Velsu postalo je jasno da su problemi sa infekcijom oka, zbog kojih je morao da se povuče sa turnira u Dubaiju i zbog kojih se baš mučio tokom tri Dejvis kup meča u tri dana pretprošlog vikenda u Beogradu, definitivno ostavili traga na njegovoj formi.
Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, Đoković je do pobede nad 149. teniserom sveta, Amerikancem Bjornom Frantanđelom, stigao posle ubedljivog gubitka prvog seta i potom 147 minuta duge borbe – 2:6, 6:1, 6:2.
"Imao sam dobar plan za ovaj meč, ali sam počeo užasno", rekao je Đoković posle plasmana u treće kolo.
"Na sreću, uspeo sam da se pregrupišem u drugom setu. Mislim da je peti gem trećeg seta odlučio. Taj brejk mi je pomogao da počnem da se osećam komfornije na terenu", dodao je.
Iako rezultat trećeg seta to ne nagoveštava, Frantanđelo je bio konkurentan, napravio je prvi brejk, poveo 0:1 i odmah izgubio naredni servis ali spasavši tri brejk lopte pre toga. Do rezultata 2:2 teniseri su bili ravnopravni i onda je Đoković uspeo da posle 13 odigranih poena u pomenutom petom gemu i tri propuštene brejk lopte ipak oduzme servis rivalu i potom "protrči" kroz ostatak meča.
U trećem kolu, Srbin će se sastati sa (27) Filipom Kolšrajberom, koji je takođe bio slobodan na startu, a potom rezultatom 6:0, 6:1 izbacio Denisa Kudlu. Taj meč trajao je svega 45 minuta!
Đoković je protiv Nemca dobio sedam od osam mečeva, a taj jedan poraz doživeo je 2009. godine na Rolan Garosu, kada je Kolšrajber bio bolji rezultatom 3:0. U poslednja tri okršaja sa 30. teniserom sveta Đoković nije izgubio ni set, a ukoliko uspe da za kratko vreme podigne formu i ponovo zaustavi Kolšrajbera, Beograđanin bi se u osmini finala sastao sa boljim iz meča (18) Felisijano Lopez – (14) Raul Bautista Ahut.
Kasnije, rivali bi mogli da mu budu (7) Žo-Vilfred Conga, (31) Sem Kveri, (21) Džek Sok i (11) Dominik Tijem...
Nagradni fond turnira u Kalifornijskoj pustinji iznosi 7.037.595 dolara, od kojih će pobedniku pripasti 1.028.300, uz 1.000 bodova koje Đoković brani već treću sezonu uzastopno. Finalistima pripada 501.815 dolara i 600 bodova, polufinalistima 251.500 i 360, a četvrtfinalistima 128.215 i 180 bodova.