Lajović predao meč, Tipsarević izgubio u dublu
25.05.2016. 20:00
Izvor: novimagazin.rs
Srpski derbi u drugom kolu Rolan Garosa u kojem su se sastali Dušan Lajović i Viktor Troicki, okončan je danas pobedom Troickog nakon što je Lajović predao protivniku meč u prvom gemu četvrtog seta.
Reket broj dva Srbije i 24. na ATP rang listi, Troicki se plasirao u treće kolo posle rezultata od 2:1 u setovima. Prvi set osvojio je Lajović (7:6), da bi potom prepustio igru Viktoru koji je u drugom setu izgubio tri gema (6:3), a u trećem nijedan (6:0). Na početku četvrtog seta Lajović, koji je 81. na ATP listi, požalio se na grč i odustao od dalje borbe.
Danas je iz daljeg takmičenja u muškom dublu, u prvom kolu, ispao i Janko Tpsarević, izgubivši meč u paru sa Mihailom Južnim iz Rusije protiv Rajvena Klasena iz Južne Afrike i Radževa Rama iz SAD. Par Klasen-Ram odneo je pobedu u dva seta s rezultatom 6:4, 7:6.